נתניהו: "ללא האיחוד בימין - היינו מפסידים את הבחירות"

נתניהו: "ללא האיחוד בימין - היינו מפסידים"
פרסום ראשון: במפגש סגור שערך עם בכירי הליכוד אתמול, התייחס ראש הממשלה לחיבור עם עוצמה יהודית שעורר סערה: "עשינו את זה כדי להבטיח שנשאר נתח מספיק גדול", הסביר. בהמשך הודה כי עדיין לא החליט איך לנהוג עם מפלגות הימין שנמצאות ליד אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בטקס האזכרה ללוי אשכול בהר הרצל
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בשיחה סגורה עם בכירי הליכוד לאיחוד מפלגות הימין, והסביר כי החיבור עם עוצמה יהודית - שהוא עצמו הוביל - היה הכרחי. בחדשות הערב בכאן 11 פורסמו לראשונה הערב (שלישי) הקלטות מהמפגש, בהן נתניהו נשמע אומר: "עשינו את איחוד המפלגות כדי להבטיח נתח מספיק גדול, משהו שעובר את אחוז החסימה. בלי האיחוד הזה היינו מפסידים, הבחירות כבר היו מוכרעות".


בהמשך התייחס נתניהו למצבן של מפלגות הימין שלפי הסקרים, קרובות מאוד לאחוז החסימה: "אנחנו נחליט, נקבל החלטה מה לעשות עם מפלגות שנראה לנו שלא עוברות את אחוז החסימה", אמר נתניהו, והוסיף: "נראה לאן זה מתפתח, לא לגעת בזה. יש גם השפעה של המסרים שלנו שנראה מה הם עושים".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בשבוע שעבר הביע נתניהו את תקוותו ששני נציגי עוצמה יהודית, מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר, ימצאו את עצמם בכנסת הבאה. בכנס סגור של הליכוד שהתקיים בשדרות, אמר נתניהו: "התקשורת לא מפסיקה לפרגן. לא רק בגלל שיש איזה שדרן שמסרב להכפיף את עצמו למשטרת המחשבות. הם גם אומרים 'איך יכול להיות שהליכוד עושה בלוק טכני', עם מפלגה אחת בימין שבמקרה הטוב, אני מקווה שיהיו לה שני חברי כנסת, זה אומר שקיבלנו הרבה מאוד קולות".


ראש הממשלה עצמו ספג ביקורת בימין המתון על המאמצים שלו לשלב את נציגי עוצמה יהודית בכנסת, אך הוא חושש מאוד לגודל הגוש והוא מאמין שזה ישפר את סיכוייו להרכיב את הממשלה הבאה.

הפופולריים