"גנץ קידם כוחות לכניסה לקבר יוסף, הדרג המדיני הנחה שלא להיכנס"

"גנץ קידם כניסה לקבר יוסף, הדרג המדיני מנע"
אל"מ אנואר סעב, מראשי מטה המאבק בחוק הלאום, דוחה בריאיון לכאן 11 את ההאשמות כלפי בני גנץ כי הפקיר את החייל מדחת יוסף כשהיה מפקד אוגדת איו"ש בעת האירועים בקבר יוסף. סעב תמך בהתבטאותו של גנץ בעניין חוק הלאום: "הוא בא לתקן עוול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בהפגנה נגד חוק הלאום
צילום: צילום: פלאש 90

לאחר המתקפה מימין על דברי הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת חוסן לישראל", בני גנץ, בעניין חוק הלאום נחלץ היום (שני) לעזרתו אלוף משנה במילואים אנואר סעב, מראשי מטה המאבק בחוק. בתכנית ערב ערב עם דב גיל-הר, בכאן 11, דחה סעב את האמירות נגדו בעניין החוק וגם האשמות שעלו כאילו הפקיר את החייל מדחת יוסף באירועי קבר יוסף כשהיה מפקד אוגדת יהודה ושומרון.


"אספתי את בני גנץ, את אלוף הפיקוד ואת הרמטכ"ל מופז", סיפר סעב, "ונסענו בג'יפ לתל א-ראס. צפינו בקבר יוסף ובאירועים. גנץ, נתן את כל ההנחיות עוד לפני כניסת השבת. אני הייתי תורן שבת. הוא הכין את הכוחות, את הטנקים, את כל הצבא למנוע אירוע בקבר יוסף עוד לפני שנפצע מדחת יוסף. הוא נתן פקודה לקדם את הכוחות. פשוט הייתה הנחייה חד משמעית של הדרג המדיני לרמטכ"ל מופז, לא נכנסים לקבר יוסף. זו ההנחיה שהביאה לפגיעה".


סעב התייחס למתקפה מימין על גנץ בעקבות דבריו כי יפעל לתיקון חוק הלאום: "שמעתי את האמירות של שנקט ושקד. לא להאמין כמה הבן אדם יכול שלא להבין את המציאות שהוא חי בה. גנץ אמר דבר חשוב. הוא לא מתקן את החוק רק בשביל הדרוזים אלא מתקן את החוק למען מדינת ישראל כדי להשאיר אותה מדינה נאורה ודמוקרטית. אני מכיר את גנץ מאירועים אחרים בלבנון, על הגדר במלחמה ב-2006 וכרמטכ"ל. אני לא מזדהה פוליטית עם גנץ, אני לא רץ עם גנץ פוליטית, אני אדם מהישוב ואני אומר את מה שאני רואה. הבן אדם בא לתקן עוול שאף אחד לא מעז לעשות מחשש לאבד מנדטים. זה שיח רע מאוד לציבור הישראלי".

הפופולריים