סמוטריץ' נבחר ליו"ר האיחוד הלאומי

סמוטריץ' נבחר ליו"ר האיחוד הלאומי
חבר הכנסת גבר על השר אורי אריאל, שצפוי לפרוש מהחיים הפוליטיים: "הציונות הדתית תמשיך להיות התנועה המשפיעה ביותר בישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' נבחר הערב (שני) ליו"ר האיחוד הלאומי, במקומו של שר החקלאות אורי אריאל. סמוטריץ', שקיבל 83 קולות חברי מרכז לעומת 40 לאריאל, אמר: "אין בי שמחה אלא אימה ויראה לאור כובד האחריות שהטלתם עליי. בני הציונות הדתית מובילים בכל תחומי החיים. יש מי שמנסה לגמד אותנו וטוען שאיבדנו את יכולת ההשפעה ושצריך לעזוב אותנו. צריך לומר שהציונות הדתית היא התנועה המשפיעה ביותר בישראל והיא תמשיך בכך. אבל היא צריכה בית והיום אנחנו מתחברים מחדש לבית הזה".


הוא הוסיף: "אני פונה למורי ורבי אורי אריאל. תודה שעל כך שהנהגת את הספינה במסחרות אין קץ ובאחריות גדולה. אני קורא לך להמשיך ולתרום מניסיונך הרב עבור המפלגה. כולנו נשמח להיות חלק מכך".

לאחר בחירת יושב הראש בחרו חברי מרכז המפלגה את רשימת האיחוד הלאומי לכנסת. במקום השני אחרי סמוטריץ' נבחר אופיר סופר, מנכ"ל המפלגה. חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק במקום השלישי, במקום הרביעי יוסי כהן ובחמישי הרב עמיחי אליהו.

אחרי הבחירות היום, השלב הבא מבחינת האיחוד הלאומי יהיה איחוד עם הבית היהודי. בניגוד לעבר, הפעם באיחוד הלאומי ידרשו – וצפויים גם לקבל – נציגות שווה ברשימה לכנסת. בנוגע למקום הראשון ברשימה המאוחדת, קיימת הצעת פשרה שלפיה מפלגה אחת תזכה במקום הראשון, ואילו השנייה תקבל את תפקיד השר הבכיר יותר, אם המפלגה תיכנס לקואליציה שתקום.

מהימין החדש נמסר: ״אנו מברכים את בצלאל סמוטריץ' על בחירתו ליו״ר האיחוד הלאומי. הוא איש אידיאולוגיה ועשיה שפיו וליבו שווים. ‬כעת, כל אחד בדרכו יביא להגדלת גוש הימין למען עתיד המדינה ולמען שלמות ארצנו.‬‫אנחנו מודים לשר אורי אריאל על שנות פעילות ארוכות שיחקקו בתולדות הציונות״.

הפופולריים