גלנט: יעלון בגד באמון מצביעיו; יו"ר תל"ם: הוא אופורטוניסט

גלנט: יעלון בגד באמון מצביעיו
השר מהליכוד תקף: לא ראוי שבשנייה שחקן מרכזי בליכוד בבת אחת הופך להיות משהו אחר – והכל על רקע אישי. יעלון השיב: הסתכלו על ההתנהלות הפוליטית שלו, יש דברים שלא עושים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב גלנט בכנסת, 2018
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר יואב גלנט מהליכוד תקף הבוקר (שלישי) את יו"ר מפלגת תל"ם ושר הביטחון לשעבר משה יעלון  ואמר שהוא בגד באמון המצביעים. גלנט אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי יעלון עבר בין רגע משחקן מוביל ומרכזי בליכוד למשהו אחר.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לדברי גלנט, "אני חושב שזה לא ראוי שמי שלמעשה בגד באמון של המצביעים שהביאו אותו אל לשכת שר הביטחון על רקע אישי, ומשנייה אחת שבה הוא מוביל ושחקן מרכזי בתוך מפלגת הליכוד, הוא בבת אחת הופך להיות משהו אחר – הכל על רקע אישי. מיד תוקף את המקום שבו הוא היה". גלנט אמר עוד כי אין לו סכסוך עם בני גנץ אך הדגיש כי מנהיגות היא היכולת לקבל החלטות הכרוכות בהעזה, באומץ לב ובקור רוח.

האזינו לריאיון עם גלנט בכאן רשת ב

יעלון התראיין אף הוא במשדר והשיב כי הוא מעדיף את האינטרס הלאומי על פני האינטרס הפוליטי. "אנחנו משלמים כבר תקופה ארוכה של פוליטיקה בקבינט, של שרים. מדינת ישראל משלמת על זה בביטחון.

"גם רובי ריבלין בגד בבוחרי הליכוד, כשהוא תומך בשילוב ערבים ולא מנהל מדיניות של הסתה. מישה ארנס, שנפרדנו ממנו, בגד בליכוד שהפך להיות מתלהם ומשסה. בני בגין בגד בליכוד כי עדיין הוא חושב ששלטון החוק מעל כולם", אמר. "אני לליכוד של 2009 הייתי חוזר, לליכוד של 2015 באופן שבו נתניהו הוביל אותו, לצערי הוא עזב את כולנו".

האזינו לריאיון עם יעלון בכאן רשת ב

על דברי גלנט שלפיו לא שמר על יושרה, אמר יו"ר מפלגת תל"ם: "אני גידלתי הרבה מאוד קצינים, הייתי אומר כולם היו בניי. קרה פה משהו כשהוא נכנס לפורום החווה כמזכיר צבאי, כל הסוגיות שבעטיין הוא בסופו של דבר גם לא מונה לרמטכ"ל, באופן שבו הוא גם התבטא. אפשר להביא ציטוטים שלו תוקף את בני גנץ למשל או אותי, שאמר דברים הפוכים. כשאתה קצין אתה קצין כל חייך. יש דברים שלא עושים כקצין, אתה שומר על אתיקה, על עמוד שדרה. תסתכל על ההתנהלות הפוליטית, אתה בכולנו? אתה בליכוד? זה אופורטוניזם ולא ניווט על פי מצפן".

על המגעים עם לחיבור עם מפלגת חוסן לישראל שבראשות גנץ אמר יעלון: "אנחנו היום נמצאים במציאות שבה הבחירות הולכות להיות הרות גורל. פה יש אתגר שבו אני חושב שאפשר לגבש הסכמה, ואני בהחלט קורא לחיבור כוחות. זו לא רק שאלה של ביני לבני גנץ".

הפופולריים