בליכוד תוקפים את התקשורת בעקבות חשיפת כאן חדשות: "רודפים את היועמ"ש שיגיש כתב אישום בכל מחיר"

הליכוד: התקשורת רודפת את היועמ"ש להגיש אישום
בליכוד פרסמו סרטון נגד התקשורת והשמאל על רקע הדיווח בחדשות הערב כי מנדלבליט נוטה לאמץ את המלצת הפרקליטות בתיק 4000, ולפיה ניתן להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין על עבירות שוחד. דובר משרד המשפטים הגיב לסרטון: "רק הראיות ידברו. כל פרסום אחר - רעש מיותר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

אחרי חשיפת כאן חדשות על תמיכתו של מנדלבליט בהגשת כתב אישום: בליכוד פרסמו סרטון תגובה, בו כתבו "השמאל והתקשורת רודפים את היועמ"ש כדי שיגיש כתב אישום בכל מחיר", ושאלו "האם הם יצליחו?". 

דובר משרד המשפטים הגיב לסרטון, וכתב בציוץ בחשבון הטוויטר: "לא סרטונים, לא שלטי חוצות, לא מפגינים, לא ציטוטים של "מקורבים", ופייק-הדלפות- רק שיקולים מקצועיים יילקחו בחשבון בהחלטת היועץ על תיקי רה"מ. החלטה שתתקבל בכל התיקים באופן מאוחד. בסיומו של תהליך סדור, שממילא מצוי בעיצומו. רק הראיות ידברו. כל פרסום אחר - רעש מיותר"

לפי הדיווח שפורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, היועץ המשפטי לממשלה סיים בימים אלה לדון על תיק 4000, ונוטה לאמץ את המלצת הפרקליטות, לפיה ניתן להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין על עבירות שוחד. בנוסף דווח כי בשבוע הבא או אחריו צפויים להתחיל הדיונים על תיק 2000. הדיונים בתיק זה נדחו כנראה לסוף בשל מורכבותם.

מפרקליטי ראש הממשלה נמסר הערב כי "ערב הפגישה בין פרקליטי ראש הממשלה ליועמ״ש, אין מקום להדלפות שמטרתן לחבל בפגישה ולפגוע בזכותו של ראש הממשלה נתניהו להישמע בצורה עניינית והוגנת", והוסיפו: "מגוחך שלא כסף ולא מעטפות אלא קומץ כתבות לא עוינות בים של כתבות עוינות נגד רה״מ באתר אינטרנט, נחשבות לשוחד".

מנדלבליט הודיע השבוע כי ייפגש בשבוע הבא עם עורכי הדין של נתניהו בנוגע להימנע מזימונו של ראש הממשלה לשימוע לפני העמדה לדין לפני הבחירות. בתשובה על פניית הסניגורים כתב מנדלבליט כי הליך בחינת התיקים בעניינו של ראש הממשלה החל לפני הקדמת הבחירות ונמשך כסדרו.

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ הגיבה על הסרטון של הליכוד: "מדובר בסרטון הסתה מחושב, אשר מעבר לעובדה שהוא מתיר את דמם של עיתונאים בכירים – הוא נועד להטיל אימה על היועמ"ש לממשלה מנדלבליט. לצידה, ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "‏שלוש שנים שנתניהו ושלוחיו רודפים את המפכ״ל, את המשטרה, את הפרקליטות, את פרקליט המדינה, את עדי המדינה, את היועמ״ש, את התקשורת - בניסיון לברוח מכתב אישום בכל מחיר", ואילו חבר הכנסת יואל חסון (התנועה) כתב: "דוגמא חשוכה למה יהיה כאן אם לא נעשה כל מה שניתן להחליף את נתניהו".

הפופולריים