כך תילחם פייסבוק בהתערבות גורמים זרים בבחירות בישראל

כך תילחם פייסבוק בהתערבות גורמים זרים בבחירות בישראל
מפרסמים יחוייבו לקבל הרשאה מיוחדת לרכישת מודעות הקשורות לבחירות, ויוצג למשתמשים מידע רחב יותר עליהן. בנוסף יוקם מאגר בו ניתן יהיה לערוך חיפוש בין המודעות ולקבל פרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמל פייסבוק
צילום: צילום: אי-פי

חברת פייסבוק הודיעה היום (שני) כי תשיק בחודש מארס כלים לבדיקת שקיפות של מודעות פוליטיות. זאת במטרה למנוע התערבות של גורמים זרים בבחירות הקרובות, ולהפוך את הפרסום ברשת החברתית לשקוף יותר. במסגרת המהלך, המפרסמים יחוייבו לקבל הרשאה לרכישת מודעות לבחירות, ויספקו למשתמשים יותר מידע לגבי המודעות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

פייסבוק תאכסן במשך שבע שנים את המודעות הנוגעות לבחירות בספריה פתוחה לציבור, שניתן יהיה לערוך בה חיפוש. הציבור יוכל לדעת מה טווח המחיר ששולם על מודעה מסוימת, מידע דמוגרפי על האנשים אליהם הגיעה המודעה ופרטים נוספים.

קייטי הרבת', מנהלת מחלקת הפוליטיקה הגלובלית וקשרי ממשל בפייסבוק, הסבירה כי "החברה כולה מקדישה זמן, אנרגיה ומשאבים ניכרים למאבק בשחקנים שליליים ולהגברת השקיפות. בה בעת פועלת לסייע לאנשים להשמיע את קולם בתהליך הדמוקרטי. העבודה שלנו לקראת מערכות בחירות אינה מסתיימת לעולם. כשמדובר בשחקנים שליליים, אנו פועלים ללא הרף כדי להקדים תרופה למכה. הגברת השקיפות בפרסום של מודעות פוליטיות מהווה חלק חשוב במאמץ זה".

בתחילת החודש הודיעה ועדת הבחירות המרכזית כי הוגברה הערנות עקב האפשרות שמדינה זרה תתערב בבחירות בישראל. זאת לאחר שראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר כי קיים חשש כזה. מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי אדס, אומרת לכאן חדשות כי "הוועדה וגופים שונים הנוטלים חלק בבחירות הגבירו עוד בתקופה שקדמה לבחירות עירנות ומודעות בנושא".

הפופולריים