לקראת איחוד? סמוטריץ' צפוי לוותר על המקום הראשון לטובת הרב רפי פרץ

יתאחדו? סמוטריץ' מוכן לוותר על הבכורה לפרץ
המגעים בין האיחוד הלאומי לבית היהודי מתקדמים, אחרי ההמלצה על הרב לתפקיד היו"ר. אחת ההצעות היא שסמוטריץ' יזכה לתפקיד בכיר ופרץ יוצב במקום גבוה ברשימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ
צילום: צילום: יונתן זינדל ואביר סולטן, פלאש 90

יו"ר "האיחוד הלאומי" ח"כ בצלאל סמוטריץ' צפוי לוותר על המקום הראשון ברשימה המאוחדת עם "הבית היהודי" לטובת הרב רפי פרץ, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. זאת כדי לאפשר לחיבור בין המפלגות להתקיים, כך לפי בכירים במערכת הפוליטית.

בין הרעיונות שיובליו לאיחוד בין המפלגות, ישנה אפשרות לתת לסמוטריץ' תפקיד בכיר אם המפלגה תצטרף לממשלה הבאה, כדי להקל עליו לוותר על המקום הראשון. המגעים צפויים לתפוס תאוצה בימים הקרובים לאחר ההמלצה על פרץ לתפקיד היו"ר.


מוקדם יותר היום הודיעה הוועדה המייעצת שמינה מרכז הבית היהודי כי בחרה בפרץ לתפקיד יו"ר המפלגה. מחר יובא המינוי לאישור המרכז ולאחר מכן ייערכו הבחירות לרשימת המפלגה לכנסת.

מי שמיהר להגיב לבחירה היה ראש הממשלה בנימין נתניהו. מטעמו נמסר: "ראש הממשלה מברך את הרב רפי פרץ על בחירתו ליו״ר הבית היהודי וקורא לבית היהודי לפעול על מנת להתאחד עם האיחוד הלאומי ועוצמה לישראל כדי למנוע אובדן מנדטים לגוש הימין, מה שעלול להביא להקמת ממשלת שמאל".

פרץ הוא קצין צה"ל במילואים בדרגת תת אלוף, שכיהן כרב הצבאי הראשי. קודם לכן היה ראש המכינה הקדם צבאית עצם והיה טייס מסוקים בחיל האוויר. בתקופה שקדמה להתנתקות מרצועת עזה, על אף התנגדותו לתוכנית, הדגיש כי הוא שולל נחרצות כל גילוי של התנגדות אלימה או סירוב פקודה.

הפופולריים