בג"ץ דחה את העתירה נגד פרסום החלטת היועמ"ש לאחר הבחירות

נדחתה העתירה נגד פרסום ההחלטה בתיקי רה"מ
השופטים כתבו כי אינם מקלים ראש בסוגיה ובפרט על רקע הליך הבחירות, אך מכיון שהנפגע הישיר - ראש הממשלה - יכול לייצג את עניינו במובהק יותר מכל עותר, אין מקום להיענות לעתירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ דחה הערב (שני) את העתירה שביקשה למנוע מהיועץ המשפטי לממשלה לפרסם את החלטתו אם להעמיד לדין את ראש הממשלה בכפוף לשימוע לפני הבחירות. בפסק הדין כתבו שופטי בג"ץ כי "דין העתירה להידחות על הסף שכן בנסיבות העניין, מצאנו כי העותר מתעבר על ריב לא לו ואינו הגורם המתאים להגשת העתירה".

עוד מוסיפים השופטים בפסיקתם: "איננו מקלים ראש בטיבו של העניין, ובפרט על רקע הליך הבחירות, הליך שככלל מצוי בלב המשטר הדמוקרטי ותקינותו עשויה להצדיק הידרשות לעתירה ציבורית גם מקום שהעותר הוא אינו הנפגע הישיר. בנסיבות העניין, ובהינתן העובדה שהנפגע הישיר יכול לייצג את עניינו במובהק יותר מכל עותר, לא מצאנו מקום להיענות לעתירה".

העתירה, שעליה פורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, הוגשה אתמול  ובה נטען בין השאר כי פרסום החלטת היועץ טרם הבחירות פוגע בזכות הציבור לדעת ומציג בפניו תמונה חלקית בלבד. את העתירה הגיש עורך הדין יוסי פוקס, שמשרדו ברמת גן כעותר ציבורי בשם ציבור הבוחרים. נטען בה כי פרסום החלטת היועץ על כך שהוא שוקל להעמיד לדין את בנימין נתניהו בכפוף לשימוע, ערב בחירות, פוגעת בזכות הציבור לדעת משום שהתמונה חלקית בלבד ויכולה להשתנות בעקבות השימוע.

 

הפופולריים