הבחירות בבית היהודי: מוטי יוגב במקום הראשון

הבחירות בבית היהודי: מוטי יוגב במקום הראשון
הח"כ יוצב במקום השני ברשימת המפלגה לכנסת אחרי היו"ר הנבחר, הרב רפי פרץ. פרץ מתח ביקורת קשה על בנט: "מי שנהנה מהבית הזה ואז הלך לו – פספס בגדול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ מוטי יוגב בבחירות לרשימת הבית היהודי לכנסת
צילום: צילום: פלאש 90

אחרי הטלטלה עם עזיבתם של נפתלי בנט ואיילת שקד, מפלגת הבית היהודי בחרה הערב (שני) את רשימתה לכנסת הבאה. במקום הראשון אחרי היו"ר הנבחר החדש, הרב רפי פרץ, ניצב ח"כ מוטי יוגב.

יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, מתח בנאומו ביקורת קשה על קודמו בתפקיד נפתלי בנט. "בבית שלנו הולכים עם האמונה בראש מורם", אמר פרץ לפעילי המפלגה. "לא מסתירים אותה ולא מתביישים, גם כשמסביב הים סוער. יש כאלה שהבית לא מספיק נוצץ בעיניהם. הם עוברים, נכנסים לתקופה קצרה, משתמשים והולכים להם. הם לא השכילו לעמוד על אופיו המקורי של הבית הזה, החזק. הם טועים. הם טועים בו, בנו ובי. מי שנהנה מפני הבית והלך לו – פספסת ובגדול".פרץ המשיך: "אמרו לי - 'נטשו את המטוס והוא קורס לקרקע'. באתי לכאן הערב וראיתי מטוס מוכן, מתודלק, המנועים עובדים, הקוקפיט פתוח והטייס נעלם. אני נכנס לקוקפיט הזה בענווה וצניעות ותכף כולנו נמריא, כי זאת הציונות הדתית המלאה בשאיפות - מוכנה לכל משימה ובאמת השמיים הם הגבול. אני קורא לבני ובנות הציונות הדתית: יש לנו בית, חוזרים הביתה. עתיד הימין כולו תלוי בבית הזה, וזה תלוי רק בנו".

יו"ר הבית היהודי שלח מסר למקבילו באיחוד הלאומי: "אנחנו בעד איחודים, יש לנו הרבה מן המשותף עם האיחוד הלאומי. לסמוטריץ' אני פונה: נתהלך יחד בשמחה - אבל בית יהודי יש רק אחד". בסיום, הוא התייחס גם לחיילים הנעדרים בעזה: "הדר גולדין ואורון שאול לא חזרו והמשימה שלי לא הושלמה. כל מי שהלך וחזר כשהמשימה לא מושלמת מבין את הקושי. הבית היהודי ואני אישית מתחייבים להחזרתם, זוהי ליבת הערבות ההדדית".

הערב פורסם בכאן 11 כי הרב פרץ צפוי להתנגד לחיבור עם עוצמה לישראל של איתמר בן גביר וברוך מרזל. בשיחות סגורות, הביע פרץ הסתייגות מפני חיבור עם המפלגה הנחשבת לקיצונית ביותר בגוש הימין – למרות הלחץ שמפעיל ראש הממשלה בנושא.

ההתנגדות של פרץ נובעת משני שיקולים: הראשון, חשש שחיבור עם בן גביר ומרזל יוביל לבריחה של קולות ממפלגה מאוחדת עתידית. בנוסף, יו"ר הבית היהודי לא אהב את העובדה שנתניהו מתערב בענייניה של המפלגה.


גם בסביבתו של יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', הטילו ספק בנוגע לרצונם לקחת חלק באיחוד כזה של מפלגות הימין. מדובר בחדשות לא טובות מבחינתו של ראש הממשלה, שהזהיר מפני פגיעה בגוש הימין אם המפלגות השונות ירוצו בבחירות בנפרד.

הפופולריים