"החליט לוותר על הדגל": המתקפה של לבני על גבאי בשיחה סגורה

"מוותר על הדגל": לבני בהקלטות על פירוק המחנ"צ
בעקבות הפרסום בכאן חדשות אתמול כי הקמפיין של העבודה יתמקד בדגל החברתי-כלכלי ולא במדיני, חשפה לבני כי התעמתה עם גבאי בנושא. "ידעתי את זה כי ככה הייתה השיחה הראשונה שלי איתו", הסבירה. בעבודה תקפו בחזרה: "מי שאטומה זו לבני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבאי ולבני נפרדים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהקלטות שנחשפו הבוקר (שלישי) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, נשמעת יו"ר התנועה ציפי לבני כשהיא מסבירה בכנס סגור מה הוביל לפיצוץ בינה לבין יו"ר העבודה אבי גבאי ולפירוק המחנה הציוני. אתמול פורסם בכאן רשת ב כי הקמפיין של העבודה צפוי להתמקד בפן הכלכלי-חברתי ופחות במדיני, ולבני הסבירה כי זו ליבת המחלוקת. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לטענת לבני, מפלגת העבודה, בהחלטה הזו, הפכה למפלגת נישה ולמפלגת כולנו מספר שתיים. "הבוקר קמתי למשהו שכבר ידעתי, זה שאבי גבאי החליט להוריד את הדגל המדיני. כי מה שציפי לבני אומרת זה לא מעניין. אני ידעתי את זה כי ככה הייתה השיחה הראשונה שלי איתו אבל הנה עכשיו זה בחוץ", סיפרה לבני בהקלטה.

האזינו להקלטה של לבני ב"הבוקר הזה"


יו"ר התנועה הוסיפה: "מי שמוריד את הדגל המדיני בעצם החליט לוותר על הדגל של מדינת ישראל, עם המגן דוד ועם הרוב היהודי. לא יכול להיות שאנשים יפחדו לומר את זה, כי מה יגידו, כי זו מילה גסה, כי יקראו להם שמאלנים. הגיע הזמן שמול נתניהו, תתייצב הנהגה אמיצה, שמאמינה בדרך, לא מפחדת לדבר אותה, לא מקפלת את הדגל המדיני כי מה יגידו". 

"נזכרתי בשנת 2013 - גם אז העבודה החביאה את הדגל המדיני. חזרתי עם התנועה עם האמירה שלבני היחידה שתילחם על תהליך מדיני. מה שקרה מאז שגם הדמוקרטיה הפכה למילה גסה. אז עכשיו זה גם היחידה להגנת הדמוקרטיה. מביש בעיניי שמפלגה מחליטה להוריד את הדגל בגלל שחוששים ממה שביבי יגיד ואיך יקראו לנו", אמרה עוד לבני.

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, הגיבה לדבריה של לבני בהקלטות שהובאו בכאן רשת ב. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" אמרה זנדברג: "אני קוראת לאנשי שמאל במפלגת העבודה שיחברו למרצ, השמאל היחיד שנשאר בישראל. הכיבוש של העם הפלסטיני הוא גלולת רעל שמאיימת לפרק אותנו מבפנים, ואם נמשיך לברוח מהנושא הזה - אין לנו זכות קיום מוסרית כמחנה פוליטי, והציבור ודאי לא יאמין שאנחנו מציבים אלטרנטיבה".

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לפרסום ההקלטה בכאן רשת ב: "זו גאווה גדולה שמאשימים אותנו במאבק לשיפור מצבם של מעמד הביניים והמשפחות העובדות. מי שאטומה למצוקות מעמד הביניים וליוקר המחיה, לא ראויה להיות שליחת ציבור".

האזינו לריאיון המלא עם תמר זנדברג בכאן רשת ב

אתמול פורסם כי מפלגת העבודה מתכוונת להצניע באופן יחסי את הנושא המדיני במהלך קמפיין הבחירות שלה, בהשוואה לעיסוק בנושא הכלכלי-חברתי. יו"ר המפלגה אבי גבאי אמר בשיחות סגורות כי רבים בציבור כלל לא מתעניינים בנושא המדיני.

באותן שיחות הוסיף גבאי שנושא תהליך השלום מול הפלסטינים "מעניין רק אנשים בני 50 פלוס. אליהם ציפי לבני מדברת כשהיא עוסקת בלי סוף בנושא הזה. אתם חושבים שלאנשים אכפת מהשאלה האם תהיה מדינה פלסטינית, כשאבו מאזן גם ככה לא רלוונטי ולא מגיע למו"מ? לכן נעסוק יותר במה שצריך לעשות עבור האזרחים, שזה נושאי דיור, יוקר מחיה, בריאות וחינוך".

הפופולריים