יו"ר ועדת הבחירות: "יש חשש להשפעות זרות"

יו"ר ועדת הבחירות: "יש חשש להשפעות זרות"
שופט העליון חנן מלצר נפגש עם ראשי כלי התקשורת האלקטרוניים, וביקש מהם "לברר ידיעות לא הגיוניות" ולהימנע מפרסום הודעות אנונימיות. מנכ"לית הוועדה: "מתמודדים עם עולם חדש ולא מוכר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר ועדת הבחירות ושופט בית המשפט העליון חנן מלצר הזהיר היום (חמישי) כי קיים חשש מהשפעות זרות בבחירות הקרובות בישראל, כפי שהתרחש בארצות הברית. בפגישה שקיים עם ראשי כלי התקשורת האלקטרוניים, ביקש מהם מלצר "לברר ידיעות לא הגיוניות, ולהימנע מפרסום הודעות אנונימיות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"השפעות זרות הן תמיד אנונימיות. בארץ, אם יש הודעות כאלה, זה מקשה על רשויות הביטחון לסנן השפעה זרה מול השפעה מקומית", ציין מלצר. הפגישה במשכן הכנסת עסקה במגבלות של חוק הבחירות על אמצעי השידור האלקטרוניים ב-60 הימים שנותרו עד הבחירות.

מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, אמרה בפגישה: "אין ספק שאנחנו מתמודדים עם עולם חדש ולא מוכר, שבו רב הנסתר על הגלוי. אנחנו נעלה קמפיין להעלאת מודעות הציבור להתמודדות עם הרשתות החברתיות". לדבריה, "צריך לתת לציבור את הכלים כיצד לקרוא חדשות יותר נכון ואיך לקרוא פוסטים בפייסבוק".

בתחילת החודש שעבר פורסם ב"החדשות" שגם ראש השב"כ, נדב ארגמן, הזהיר מפני אפשרות של התערבות זרה בבחירות. בעקבות הפרסום, שב"כ פרסם הודעה שלפיה הארגון "מבקש להבהיר כי למדינת ישראל וקהיליית המודיעין יש את הכלים והיכולות לאיתור, ניטור וסיכול של נסיונות להשפעה זרה על הבחירות, במידה שיהיו כאלו".

הפופולריים