בצל הסקרים: מפלגת העבודה תקיים היום פריימריז

בצל הסקרים: מפלגת העבודה תקיים היום פריימריז
כ-60 אלף חברי מפלגה בעלי זכות הצבעה יבחרו מבין יותר מ-40 מועמדים. גבאי לכאן רשת ב: "בבחירות נקבל מספר דו ספרתי של מנדטים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפלגת העבודה
צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

הפריימריז במפלגת העבודה ייערכו היום (שני). כ-60 אלף חברי מפלגה בעלי זכות הצבעה יבחרו בהצבעה ממוחשבת מבין יותר מ-40 מועמדים שלהם לרשימה לכנסת ה-21. הקלפיות ייפתחו הבוקר בשעה 10:00 וייסגרו ב-21:00.

ההצבעה תתקיים ב-84 מוקדים ברחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת, כשאתר ההצבעה המרכזי יהיה בגני התערוכה, בביתן 10. מאחר שההצבעה נערכת באופן ממחושב, התוצאות צפויות להתפרסם כבר במהלך הערב, כשהנתונים ירוכזו ויזרמו במהלך אירוע סיום הפריימריז לאתר המרכזי בגני התערוכה.

יו"ר העבודה, אבי גבאי, אמר בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אין לו ספק שמפלגתו תזכה במספר דו־ספרתי של מושבים בכנסת. "הסקרים נכונים להיום", הדגיש גבאי בריאיון, וסירב להגיב על דיווחים בתקשורת שלפיהם ישריין את המקום השני ברשימה לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. "השריונים הם אופציה, הם לא חובה", אמר יושב ראש העבודה והוסיף כי בשריונים משתמשים במשורה, ורק אם הדבר נדרש.  

האזינו לריאיון עם אבי גבאי

 

עוזי ברעם, מוותיקי מפלגת העבודה, אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "גם בתקופתי היו מריבות על מיקום בכנסת. מפלגת העבודה לא מתה, צריך לחדש אותה אחרי הבחירות. אבי גבאי עשה טעות לדעתי כשהוא העמיד את עצמו אלטרנטיבה לנתניהו. הוא לא היה אף פעם מועמד לראש ממשלה. הוא היה מועמד למפלגה בינונית שצריכה לצבור כוח".

האזינו לריאיון עם עוזי ברעם

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 על יוזמה חדשה לחיבור כוחות בשמאל. לפי היוזמה שמקדמים במרצ, לאחר הפריימריז בעבודה ינסו במרצ להעביר אליהם קבוצת ח"כים ממפלגת העבודה שמשויכת לחלק היותר שמאלי במפלגה וביחד איתה לייצר מפלגת שמאל חדשה, עם מיתוג חדש. חלון הזמנים הפוליטי למהלך יהיה קצר יחסית מאחר וביום חמישי יש פריימריז במרצ עצמה, ולאחר מכן יישאר שבוע בלבד לסגירת הרשימות לכנסת.

הפופולריים