סמוטריץ' על המגעים לאיחוד: "הזמן לרעתנו, רוצה שזה יקרה כאן ועכשיו"

סמוטריץ': הזמן לרעתנו, רוצה איחוד כאן ועכשיו
יו"ר האיחוד הלאומי הגיע לכנס של הציונות הדתית בים המלח, בניסיון להשלים את המגעים עם הרב רפי פרץ והבית היהודי. "ביליתי את הלילה כמו בצבא כדי שנקבל הכרעות. אני מצפה לחלוקה שווה", אמר סמוטריץ' בכאן רשת ב. הוא תקף את בנט: "עזב את הבית והבין שקר בחוץ, הוא מנסה לשתות אותנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

האם האיחוד בימין קרוב לסיכום? יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', קרא הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב להשלים בהקדם את המגעים מול יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ. "הזמן משחק לרעתנו. אני לא מבין למה זה לוקח כל כך הרבה זמן", אמר סמוטריץ' בריאיון לקלמן ליברמן. "מבחינתי, אני רוצה שהחיבור הזה יקרה כאן ועכשיו. נגמר זמן הדיבורים, הגיע זמן המעשים".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב

סמוטריץ' סיפר בריאיון כי הוא הגיע ללא תכנון מוקדם לכנס של הציונות הדתית שנערך בים המלח, רק משום שידע שפרץ ינכח בו. "ביליתי כאן את הלילה כמעט כמו בצבא, על איזה ספה במלון, בלי תפילין ובלי בגדים להחלפה. מחלתי על הכבוד ועל התוכניות שלי וגם על המשפחה שהשארתי בבית. הבנתי שיהיה נכון לקבל פה את הרוח הגבית של כל שליחי הציבור שלנו".

יו"ר האיחוד הלאומי הדגיש: "הסיכום היה שהצוותים יישבו בלילה כדי שבבוקר הרב רפי ואני נשב ונקבל הכרעות. זה התפקיד שלנו כיושבי ראש, אי אפשר לגרור רגליים". לדבריו, בסופו של דבר התקיים מפגש בנוכחות חברים נוספים בצוות המשא ומתן: "היה שם חשש שניפגש לבד. אני יכול להבין את זה, כי אני מנוסה בפוליטיקה והוא פחות. היה חשש שאם נשב ביחד זה לא כוחות, ואני מקבל ומכבד את זה".


על עמדתו במשא ומתן אמר סמוטריץ': "אני מצפה לחלוקה שווה של ההנהגה והתפקידים – למי תהיה קדימות ברשימה, למי תהיה קדימות בתפקידים". הוא ציין כי הצדדים כבר היו קרובים להסכמה בשבוע שעבר, "אבל במוצאי השבת משהו שם הסתובב".

לדבריו, מחלוקת משמעותית בין הצדדים נוגעת לעוצמה יהודית של איתמר בן גביר וברוך מרזל: "אני מתעקש על זה – לא אחתום בשום פנים ואופן על הסכם שלא תהיה בו הסכמה על כך שבאופן עקרוני אנחנו רוצים לצרף את עוצמה יהודית כבלוק טכני. יש שם קושי סביב העניין הזה". למרות זאת, הוא הוסיף: "אנחנו קרובים מאוד, אין שום סיבה בעולם שלא נלך ביחד".

יו"ר האיחוד הלאומי יצא במתקפה נגד יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט: "אני מרגיש שהוא קצת במצוקה. הוא אמר שיקים מפלגה לא דתית כדי להגדיל את הגוש ולהביא מצביעי ימין חילונים. אחרי שהוא עזב את הבית, הוא כנראה הבין שקר בחוץ. אני לא רואה המונים נוהרים למפלגתו, אז עכשיו הוא מנסה לא לשתות אותנו בקשית – אלא ממש לשתות אותנו עם הפה ישירות מהכוס. אני קורא לאחים בציונות הדתית לחשוב על מי אפשר לסמוך ואיפה הם מרגישים בבית".

הפופולריים