נתניהו נפגש עם שר החוץ העומאני: "מודה על המדיניות החיובית"

רה"מ לשר עומאני: "מודה על המדיניות החיובית"
הפגישה התקיימה במסגרת כינוס המתקיים בפולין ועוסק באיראן ובמזרח התיכון. השר בן עלאווי לנתניהו: "האנשים במזרח התיכון סבלו רבות כי הם נותרו בעבר". בדרך למפגש הבא, התייחס נתניהו לפגישה עם השר העומאני - "דיברנו על צעדים נוספים שאנחנו יכולים לעשות יחד עם מדינות באזור כדי לקדם אינטרסים משותפים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו ושר החוץ של עומאן יוסף בן עלאוי
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (רביעי) עם שר החוץ של עומאן יוסף בן עלאווי במסגרת כינוס שנערך בוורשה, שיזמו ארצות הברית ופולין, שעוסק בין השאר באיראן ובמזרח התיכון. נתניהו הודה לבן שיחו על "המדיניות החיובית" ואילו השר העומאני הדגיש כי "האנשים במזרח התיכון סבלו רבות כי הם נותרו בעבר". 

נתניהו הוסיף: "ההחלטה האמיצה של הסולטן קאבוס בן סעיד להזמין אותי לבקר בעומאן מביאה לשינוי בעולם. היא סוללת את הדרך לרבים אחרים לעשות את מה שאתה אמרת - לא להיות תקוע בעבר אלא להתקדם אל העתיד.

"אני מודה לכם על המדיניות החיובית הזאת, שפניה לעתיד ושעשויה להוביל לשלום ולשגשוג עבור כולם. אני מודה לך בשם אזרחי ישראל, ואני מרשה לעצמי לומר שגם בשם רבים במזרח התיכון", אמר ראש הממשלה. בן עלאווי ענה - "זהו עידן חדש למען העתיד ולמען שגשוג לכל העמים".

בדרכו למפגש הבא שלו, התייחס ראש הממשלה לפגישה עם השר העומאני: "דיברנו על צעדים נוספים שאנחנו יכולים לעשות יחד עם מדינות באזור כדי לקדם אינטרסים משותפים ויהיה לזה המשך". נתניהו ציין כי הוא הולך להיפגש עם 60 שרי חוץ ונציגים של מדינות בעולם ולדון באיראן.

"זה מפגש לא בסתר, מפגש גלוי עם נציגים של מדינות ערביות מובילות שיושבות יחד עם ישראל כדי לקדם את האינטרס המשותף של המלחמה באיראן", אמר נתניהו. ראש הממשלה דיבר גם על הפעילות בסוריה ואמר כי "מה שאנחנו עושים – דוחקים את איראן מסוריה, אנחנו מחויבים לעשות את זה ונמשיך לעשות את זה. בוורשה קר, אבל יחסי החוץ של ישראל מתחממים".

אתמול פורסם בכאן רשת ב כי אירופה הפעילה לחץ לבטל את הכינוס. בשבועות האחרונים הציעו מדינות באירופה למשרד החוץ האמריקני לערוך במקום הכינוס בוורשה - מפגש פסגה של צרפת, גרמניה, ובריטניה יחד עם ארצות הברית, שיתמקד בנושאי המזרח התיכון והפעילות האיראנית.

לפי ההצעה האירופית, באותו מפגש צפויות המדינות לעסוק בנושאים שעל הפרק בכינוס בוורשה - באופן יותר אינטימי וקונסטרוקטיבי. הצעה זו לא התממשה, והכינוס בפולין מתקיים בנוכחות שרי חוץ מעשרות מדינות בעולם, כולל כמה מדינות ערביות כמו בחריין, ערב הסעודית, מרוקו ואיחוד האמירויות. 

באיראן הביעו חוסר שביעות רצון מהמפגש. אתמול התבטא הרמטכ"ל האיראני מוחמד באקרי בנוגע לכינוס בוורשה ואמר כי "זה יהיה חסר ערך ולא ישפיע על הפעילות האיראנית". עם זאת, באיראן פעלו בצורה דיפלומטית מאחורי הקלעים נגד הכינוס, בניסיון לשכנע נציגי מדינות שלא להשתתף בו.

הפופולריים