"נקודת אור בכנסת חשוכה": תגובות לפרישת לבני

"נקודת אור בכנסת חשוכה": תגובות לפרישת לבני
יצחק הרצוג, שהקים ביחד עם לבני את המחנה הציוני, אמר כי לבני היא "מנהיגה פטריוטית וחשובה, שתרמה ותתרום רבות לישראל". גם חברה למפלגה יואל חסון ציין את מנהיגותה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ציפי לבני פרשה מהחיים הפוליטיים
צילום: בלי

יו"ר התנועה ציפי לבני הודיעה היום (שני) כי היא פורשת מהחיים הפוליטיים וקיבלה תגובות רבות מחבריה בפוליטיקה. חברה למפלגה, חבר הכנסת יואל חסון, אמר בריאיון לליאת רגב בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "המדינה הפסידה את המנהיגה המנוסה ביותר אחרי נתניהו מבחינה מדינית וביטחונית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, שהקים ביחד עם לבני את המחנה הציוני, אמר כי לבני היא "מנהיגה פטריוטית וחשובה, שתרמה ותתרום רבות לישראל". לדברי הרצוג, לבני והוא הקימו כוח פוליטי מרכזי שהביא להישג יוצא דופן.

יו"ר מרצ תמר זנדברג ציינה כי לבני הייתה "נקודת אור בכנסת חשוכה וגזענית". זנדברג אמרה כי יו"ר התנועה עמדה לצד מרצ במאבק על הדמוקרטיה הישראלית, נגד חוק הלאום ובעד הקהילה הגאה. "מוערכת במיוחד הדרך שעשתה מהימין העמוק לאחד הקולות המובהקים בעד השלום והדמוקרטיה ונגד ההסתה גם כשאחרים התקרנפו ושתקו", אמרה יו"ר מרצ.

חבר הכנסת איציק שמולי, שהיה עם לבני במחנה הציוני: ‫״עזיבתה של ציפי לבני את מחנה המרכז-שמאל מצערת מאוד וקולה הצלול, האמיץ והברור למען הבטחתה של ישראל יהודית ודמוקרטית יחסר מאוד. העובדה שנקטה באופן אחראי וסרבה לסכן אלפי קולות שילכו לפח מלמדת על אצילות והגינות. אני מקווה מאוד שדרכינו יצטלבו שוב גם בעתיד למען קידום הערכים המשותפים״.

גם חבר הכנסת עמיר פרץ הגיב על פרישתה של יו"ר התנועה: ״עזיבתה של ציפי לבני היא אבידה למחנה הדמוקרטי בישראל. פעלנו יחד בזירות רבות ובכל המצבים היא העמידה בראש סדר העדיפויות את המאבק למען השלום כדי לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית. ‏⁦ציפי, אני מאחל לך בהצלחה ומשוכנע כי תמצאי את הדרך לתרום למען עתידה של מדינת ישראל".

לבני, הודיעה בהצהרה מיוחדת שמסרה בתל אביב על פרישה מהחיים הפוליטיים והודיעה גם כי התנועה לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. "אין לנו מספיק כוח פוליטי לממש את העקרונות שלנו, לא אסלח לעצמי אם הקולות יתבזבזו. היום אני מפסיקה את ההתמודדות מתוך ידיעה שעשיתי הכול למען המדינה האהובה שלי", אמרה לבני בהתרגשות.

לפי סקר כאן חדשות שפורסם אמש, התנועה בראשותה מקבלת 0.5% בלבד, שהם עשרות אלפי קולות בלבד. המשמעות היא שריצתה או אי ריצתה בבחירות אינה משפיעה על המערכת הפוליטית. למרות זאת, לבני אינה רוצה להצטייר כמי שמבזבזת קולות למחנה המרכז-שמאל.

הפופולריים