זנדברג קראה לאיחוד עם גבאי, העבודה: "בוחנים את כל האופציות"

העבודה על איחוד עם מרצ: בוחנים את כל האופציות
אחרי שיו"ר מרצ קראה לאחד את הרשימות על רקע ההסכם בין גנץ ללפיד, בעבודה הודיעו: "החלטנו לבחון את כל האפשרויות כדי להבטיח מהפך שלטוני". יחימוביץ' תומכת במהלך: "סרבנות אוטומטית תירשם לנו לדיראון עולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי ותמר זנדברג
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היום האחרון לסגירת הרשימות עשוי להניב חיבור נוסף: יו"ר מרצ, תמר זנדברג, קראה היום (חמישי) לאיחוד בין מפלגתה לבין העבודה, על רקע החיבור בין בני גנץ ליאיר לפיד. במפלגתו של אבי גבאי הודיעו כי חברי הסיעה דנו בנושא, והחליטו "לבחון את כל האפשרויות". יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', הצטרפה אף היא לקריאה למהלך.

בריאיון הבוקר לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, אמרה זנדברג כי "לאור האיחוד במרכז – אפשר, צריך וכדאי לעשות איחוד גם בשמאל. יש פה רגע של הכרעה. המרכז תמיד יפנה ימינה, והיום יש רגע שאפשר למשוך אותו שמאלה". מקורבי אבי גבאי טענו תחילה כי הקריאות לאיחוד הן ספין של זנדברג, אך מאוחר יותר פרסמה העבודה הודעה שלפיה "בתום דיון שבו השתתפו חברי סיעה, הוחלט על בחינת כל האפשרויות על מנת להבטיח מהפך שלטוני בישראל - תוך שמירת ערכי מפלגת העבודה".

איחוד גנץ-לפיד: אלה המרוויחים והמפסידים הגדולים / פרשנות

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם תמר זנדברג בכאן רשת ב

זנדברג הסבירה עוד בריאיון: "אני חושבת שאיחוד בין מרצ לעבודה ייתן תקווה בנוגע לאופי של הגוש הזה. הגוש צריך שיהיה לו אופי של שמאל ברור. הוא צריך להיצבע בצבעי שמאל על מנת שממשלת המרכז-שמאל בראשות גבאי ולפיד תעשה שלום ותפריד דת ממדינה".

קול פומבי ראשון שתמך באיחוד מתוך העבודה היה של יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ': "נוכח הסיטואציה הפוליטית החדשה שנוצרה יש לבחון ביסודיות ובמהירות אפשרות יצירת בלוק משותף עם מרצ לצורך ההתמודדות. סרבנות אוטומטית לכך תירשם לנו לדיראון עולם אם המצב החדש יביא חלילה למחיקת מרצ ולקריסת העבודה". יחימוביץ' גם יצאה נגד האיחוד בין גנץ ללפיד ואמרה כי "הפוליטיקה הישראלית טרם ראתה מפלגה מטושטשת חסרת אידיאולוגיה כזאת. יצור כלאיים עמום שנוצק ונוסד במשרדי פרסום".

גם ח"כ איציק שמולי, מספר 1 ברשימת המפלגה לכנסת, התייחס לנושא בכנס בנושא הבחירות שנערך בתל אביב: ״היינו בישיבה של שעתיים עכשיו. אני חושב שזה דרך מאוד מוזרה לעשות חיבור אם אתה כל היום עושה סיבוב על הגב של מפלגת העבודה. בסוף מדובר על שתי תנועות שהן שונות אידיאולוגית, ועם זאת, נפל דבר אתמול בלילה".

"הצונאמי הזה, לא בפעם הראשונה, מגיע למפלגת העבודה. במצב שנוצר, אנחנו לא יכולים להסתכל רק על מפלגת העבודה, אלא על איך מקימים גוש חוסם נתניהו וגם על איך שומרים את מרצ בחיים. החלטנו לבחון את כל האופציות, כולל האפשרות לחיבור עם מרצ או בלוק טכני. זו תהיה זריקת חבל הצלה למרצ ומשהו שיכול לקדם את הגוש כולו״.

הפופולריים