ג'ראד קושנר: תכנית השלום כוללת שרטוט גבולות ופתרון סוגיות הסדר הקבע

קושנר: תכנית השלום כוללת את סוגיות הסדר הקבע
יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית דיבר על "תכנית המאה" שאמור ממשל טראמפ להציג לאחר הבחירות בישראל: "הצלחנו לשמור פרטים רבים בחשאי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ארד קושנר בוושינגטון, 2018
צילום: אי-פי

יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ג'ראד קושנר, אומר היום (שני) בראיון לערוץ סקיי בשפה הערבית, כי ממשל טראמפ חותר להציג תכנית מפורטת, והיא תתמקד בשרטוט גבולות ובפתרון סוגיות הסדר הקבע. לדברי קושנר: "הצלחנו לשמור פרטים רבים מהתכנית בחשאי לאחר שבסבבי משא ומתן קודמים דלפו פרטים בטרם הבשלה והדבר גרם להתחמקות הפוליטיקאים".

יועצו של טראמפ המשיך ואמר: "מה שאנו מתדיינים לגביו אינו שונה בהרבה ממה שנדון ב-25 השנים האחרונות, ומה שניסינו לעשות זה לנסח פתרונות מציאותיים וצודקים לסוגיות האלה בשנת 2019. התכנית הינה תכנית מדינית ומפורטת והיא מתרכזת בשרטוט גבולות ובפתרון סוגיות הסדר הקבע. בביקורנו באזור נשמע את עמדות הגורמים השונים לגבי התכנית".

על מהותה של התכנית אמר הבכיר האמריקני: "ניסינו ככל האפשר להיבנות על ניסיונות קודמים שהיו בין הצדדים, ואנו חותרים להגיע לתכנית מפורטת ועמוקה שתציג לאנשים מה אנחנו חושבים שהכי נכון בעת הזו. תהיה לתכנית השפעה כלכלית לא רק על הישראלים והפלסטינים אלא על כל האזור לרבות ירדן מצרים ולבנון". לדבריו: "איראן היא האיום הגדול ביותר לאזור והיא מפיצה באזור אי יציבות טרור ורקטות באמצעות סוכניה".

 במקביל הביע קושנר תקווה להקמת ממשלת אחדות פלסטינית כשאמר: "אנו רוצים לראות את הגדה ואת עזה מאוחדות תחת הנהגה אחת. היו דיונים רבים בין פתח לחמאס אך העם לדעתי רוצה ממשלה לא מושחתת וממשלה שמגינה על האינטרסים שלהם ומספקת להם הזדמנויות. אנו מקווים שאם תושג עסקה הם יאוחדו תחת ממשלה אחת שתאפשר לעם הפלסטיני לחיות החיים ששואף אליהם.

קושנר סיכם את דבריו: "ישנה זיקה הדוקה בין המסלול המדיני למסלול הכלכלי ובכל פעם שהיה פיגוע גם הכלכלה הפלסטינית ניזוקה ובראש ובראשונה 100 אלף פועלים פלסטינים שעובדים בישראל. אנשים רוצים לראות פתרון לדבר הזה וכדי שזה יקרה אין מנוס מלשים קץ למתיחות".

הפופולריים