סקר כאן חדשות: לראשונה נתניהו לא יכול להרכיב קואליציה

סקר: לראשונה - נתניהו לא יכול להרכיב קואליציה
הסקר, שבוצע לאחר המסקנות שפרסם היועמ"ש, מצביע כי מפלגת הליכוד נחלשת ואילו כחול לבן מתחזקת - כחול לבן תקבל 37 מנדטים לעומת 29 של הליכוד. ישראל ביתנו, גשר וזהות לא עוברות את אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: סקר כאן חדשות

לראשונה - נתניהו לא יכול להרכיב קואליציה. כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. לאחר פרסום המסקנות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעניין תיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסקר, שבוצע על ידי מכון הסקרים TNS, מצביע כי מפלגת הליכוד נחלשת ואילו מפלגת כחול לבן מתחזקת.

על פי תוצאות הסקר, כחול לבן תקבל 37 מנדטים לעומת 29 של הליכוד. הימין החדש, יהדות התורה וחד"ש-תע"ל עומדות על שבעה מנדטים כל אחת. גוש הימין סובל מאיבוד קולות בשל שלוש מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה בסקר: גשר, ישראל ביתנו וזהות, שלראשונה קרובה לאחוז החסימה.

עוד עולה כי מפלגת העבודה תקבל את אותו מספר מנדטים כמו מרצ וכמו ש"ס - שישה. כולנו, איחוד מפלגות הימין ורע"ם-בל"ד יסתפקו בחמישה מנדטים. 

כשליש מהציבור סבורים כי על נתניהו להתפטר מיידית מתפקידו לאחר פרסום ההמלצות ושליש נוסף סבור שעליו לחכות עד לאחר הגשת כתב אישום לאחר השימוע. רק כרבע מהציבור סבורים שעליו להמשיך בתפקידו גם במצב זה. יחד עם זאת, 42% סבורים כי היועץ המשפטי לממשלה פעל בשל לחצים של התקשורת והשמאל הישראלי.

כאמור, נתניהו לא יוכל להקים ממשלה לראשונה וגוש הימין לא יוכל להיות גוש חוסם. הפער שגדל בין כחול לבן לליכוד יאפשר לו, על פי הסקר, הקמת ממשלה.

על הסקר השיבו 550 בני אדם במדגם ארצי המייצג את האוכלוסיה בישראל בגילאי 18+ וטעות הדגימה בו היא 3.7%.

סקר כאן חדשות: כשליש מהציבור סבורים שעל נתניהו להתפטר מיד - צפו בשאלות הסקר

הפופולריים