בשל החשש מהתרסקות ישראל ביתנו: הליכוד לא יערוך קמפיין למגזר הרוסי

הליכוד החליט לוותר על קמפיין למגזר הרוסי
במפלגת השלטון חוששים שמפלגתו של שר הביטחון לשעבר לא תעבור את אחוז החסימה, ולכן הוחלט לנקוט בצעד חסר תקדים מאז תחילת העלייה בשנות בראשית שנות ה-90
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשי הליכוד מודאגים מאוד, לאור הסקרים האחרונים, מהאפשרות שישראל ביתנו של אביגדור ליברמן לא תעבור את אחוז החסימה. החשש הוא כמובן לאור הפגיעה בגוש הימין. בשל כך מוכנים בליכוד ללכת רחוק מאוד כדי לעזור לישראל ביתנו בבחירות הקרובות.

באופן חסר תקדים, בליכוד יוותרו על קמפיין ליכודי בקרב מגזר עולי ברית המועצות ולא ינסו למשוך משם קולות. לא תהיה פנייה לציבור הרוסי, ואף נשקלת האפשרות שכלל לא יוקם מטה עולים. גם אם יוקם מטה שכזה לבסוף, הוא יעבוד באופן מינימלי. כך שבליכוד מתכוונים לעשות הכול כדי לאפשר לישראל ביתנו לזכות בקולות המגזר של עולי ברית המועצות.


כדי להבין עד כמה מדובר בצעד יוצא דופן מבחינת הליכוד, לא רק שבעבר הליכוד פנה למגזר העולים, אלא אף ראה בו קהל יעד חשוב ומרכזי בקמפיין הבחירות. הפעם אין כוונה למשוך משם מצביעים. בנוסף, בליכוד ישתדלו לא לתקוף בחזרה את ליברמן ואנשי ישראל ביתנו, למרות הביקורת שהם חוטפים מכיוונם בנושא הביטחוני וגם בנושאים שקשורים לחרדים. 

הפופולריים