שקד: נתמוך בהליך פונדקאות ללהט"בים

שקד: נתמוך בהליך פונדקאות ללהט"בים
בהקלטות מכנס סגור נשמעת שרת המשפטים, חברת הימין החדש, אומרת כי לאחר דיונים שקיימו חברי המפלגה הוחלט כי בניגוד לעמדה שהציגו בבית היהודי, מפלגתם תתמוך בהליך שיהיה אלטרואיסטי ולא מסחרי לבני הקהילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

שרת המשפטים, איילת שקד מהימין החדש, אומרת כי מפלגתה תתמוך בהליך פונדקאות לזוגות חברי קהילת הלהט"ב. זאת בניגוד לעמדה שנקטה בה כאשר הייתה חברה במפלגת הבית היהודי. בהקלטות מכינוס סגור שהתקיים לפני כמה ימים ושהובאו הבוקר (שלישי) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב נשמעת שקד מספרת כי יתמכו בפונדקאות אלטרואיסטית ולא מסחרית לחברי הקהילה הגאה.

האזינו להקלטות בדיווחו של זאב קם בכאן רשת ב:

"סיכמנו שנלך לפי מסקנות ועדת מור יוסף, שבחנה לעומק את כל היבטי הפונדקאות וכללה שורה של מומחים", אומרת שקד. "הוועדה קבעה שפונדקאות מסחרית תתאפשר לנשים כתחליף לרחם כי זה בא לפתור בעיה רפואית. פונדקאות של להט"בים תתאפשר בצורה אלטרואיסטית. כלומר, אם יש לזוג ידידה שרוצה באופן אישי לעשות להם טובה אז זה יתאפשר. וזו עמדתנו".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

דברי שקד באים לאחר שבשבועות האחרונים ניסו בימין החדש למשוך אליהם דווקא את קולות הדתיים שמצביעים לבית היהודי. נוסף על כך, עמדה זו צפויה לפתוח חזית של עימות בין שקד ובין המפלגות החרדיות.

בחלק אחר בהקלטה התייחסה שקד ליכולת לקדם מהלך כלשהו בנושא דת ומדינה כשהחרדים נמצאים בקואליציה ואמרה: "90% שתהיה ממשלה עם חרדים. ובכל קואליציה יש משמעת קואליציונית. בכל הסכם קואליציוני יש סעיף לגבי דת ומדינה שאי אפשר לשנות שום דבר אלא רק בהסכמה עם כל המפלגות. ולכן מי שמסתכל באופן מפוקח מבין שבממשלה עם חרדים אי אפשר לעשות הרבה".

הפופולריים