נתניהו תקף את גנץ: "איזה חומר האיראנים מחזיקים עליך?"

נתניהו: "גנץ, איזה חומר איראן מחזיקה עליך?"
על רקע טענות הנהגת כחול לבן כי יש לבדוק את הקשר של נתניהו לפרשת הצוללות, רה"מ מסר הצהרה לתקשורת: "איראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה חומרים רגישים. גנץ, מה אתה מסתיר מהציבור הישראלי?". כחול לבן בתגובה: "מר נתניהו, למה קיבלת 16 מיליון שקל?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו מסר היום (רביעי) הצהרה לתקשורת במעונו בירושלים. נתניהו התייחס לטענות נגדו מצד בני גנץ והנהגת מפלגת כחול לבן, על הקשר שלו לפרשת הצוללות, ותקף את גנץ ולפיד: "בימים האחרונים הייאוש שלהם הביא אותם לשפל חדש. הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה, ונקבע כי לא נפל רבב בהחלטותיי".


נתניהו תקף בחריפות את גנץ על רקע הפריצה לטלפון הסלולרי שלו: "איראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה חומרים רגישים. ההיסטריה מעלה שאלות קשות - בני גנץ, מה אתה מסתיר מהציבור הישראלי? מה האיראנים יודעים עליך, ואיזה חומר הם מחזיקים עליך? למה לא סיפרת את הדברים לשותפיך למפלגה כשעודכנת על ידי השב"כ? זה לא עניין רכילותי, זה עניין של ביטחון המדינה.

"גנץ, הסתרת את המידע על הפריצה מחבריך למפלגה. אולי חשבת שתוכל להסתיר אותו גם מהאזרחים, אך אינך יכול לבקש את אמונם מבלי שתחשוף את כל האמת. ישראל צריכה ראש ממשלה חזק ולא סחיט".

ח"כ מהליכוד ויו"ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר נשא דברים לאחר הצהרתו של נתניהו, והצטרף למתקפה על גנץ: "האירוע הזה, שבו מדינת אויב פורצת למי שמתיימר להיות ראש ממשלה, הוא אירוע חריג ביותר. אני לא זוכר תקדים שבו איראן פרצה לטלפון של מועמד לראשות הממשלה לצורכי סחיטה. הפוטנציאל של הדברים האלה הוא קטלני".

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה לדברי ראש הממשלה: "מר נתניהו, במסגרת פרשת 'צוללות תמורת עמלות' תענה רק על שאלה אחת עד 20:00 בערב: למה קיבלת 16 מיליון שקל מחברה שסוחרת עם יצרנית הצוללות ולמה הסתרת את זה מהציבור?".

ההצהרה המלאה של ראש הממשלה בנימין נתניהו

דובר משרד החוץ של איראן, בהראם קאסמי, הכחיש היום את הדיווחים שטהראן פרצה לטלפון של גנץ. בהתייחסות ראשונה לנושא שהסעיר את מערכת הבחירות, אמר קאסמי: "הכול סיפורים של הציונים. המשטר הציוני והפקידים האמריקנים מנסים להטיל עלינו לחץ על־ידי העלאת טענות מסוג זה מתוך עוינות ובמטרה לקדם את האיראנופוביה. הטענות האלה הן חלק ממלחמה פסיכולוגית שמטרתה ליצור אווירה עוינת נגד טהראן."

בכחול לבן התייחסו היום פעם נוספת לפרשת הצוללות. בישיבת מפלגה שנערכה היום אמר היו"ר בני גנץ: "הפרשה מאוד מטרידה, אנשים מאוד קרובים לצמרת השלטון מעורבים בדברים מאוד קשים. אנחנו צריכים לדעת שהדברים האלה לא קורים. האמת הזאת חייבת לצאת לאור. זו לא פחות מדרמה אסטרטגית-ביטחונית. זה צריך להיחקר ללא דיחוי. כשנגיע לממשלה גם ניזום חקירה כזאת. אבל עד אז חייבים לדרוש – לבדוק כל אבן נגף, הדבר הזה מאוד חמור".

שר הביטחון לשעבר ומספר שלוש במפלגת כחול לבן, משה יעלון, תקף הבוקר את נתניהו בעניין פרשת הצוללות ואמר כי "הנושא עד כדי כך חשוב שזה יכול להגיע עד כדי בגידה". לדברי יעלון, ייתכן כי החשד שנתניהו בגד במדינה, מונע מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למצות את העניין.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי יעלון: "אחרי בחינת כל המידע גורמי האכיפה כבר קבעו שראש הממשלה נתניהו לא קשור לפרשת הצוללות. זה לא מפריע ללפיד וגנץ להמשיך בעלילת הדם. השימוש במילה ״בוגד״ נגד ראש הממשלה, הבוקר על ידי בוגי יעלון, היא חציית קו אדום מסוכנת שמעידה על הלחץ של לפיד וגנץ מפרשת הטלפון המביכה. אובדן העשתונות שלהם רק מוכיח, כמו אז שתמכו בהסכם הגרעין עם איראן, שלפיד וגנץ לא מסוגלים לעמוד מול איראן ולשמור על ישראל".

הפופולריים