שטייניץ: "מי שמציע פטנט לעזה – זורה חול בעיני הציבור"

שטייניץ: פטנט לעזה – זריית חול בעיני הציבור
השר וחבר הקבינט הודה כי אין פתרון ברור לסבבים החוזרים ונשנים מול ארגוני הטרור ברצועה: "לכיבוש הרצועה יש מחירים גדולים". הוא נמנע מלחזור על הקמפיין לפיו גנץ הוא חולה נפש, אך טען כי הוא "ירד מהפסים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל שטייניץ
צילום:

שר האנרגיה וחבר הקבינט יובל שטייניץ התייחס היום (שישי) למתיחות בגבול עזה והודה כי אין פתרון ברור לסבבים החוזרים ונשנים מול ארגוני הטרור ברצועה. "אין תשובה חד משמעית לבעיית עזה, לכיבוש הרצועה יש מחירים גדולים", אמר שטייניץ בראיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11, והוסיף: "כל האנשים שאומרים שיש להם פטנט שיפתור את הבעיה - זורים חול בעיני הציבור". מנגד טען חבר הקבינט כי למרות סבבי ההסלמה בשנה האחרונה, העשור האחרון היה הטוב ביותר מבחינת המלחמה בטרור, והאבדות בנפש היו הקטנות ביותר בהשוואה לשאר העשורים: "זה העשור הטוב ביותר מבחינה ביטחונית".

"המצב נוצר בעזה בעקבות אוסלו, שלצערי תמכתי בהם בעבר, בעקבות העובדה שנתנו לחמאס להיבחר", ציין. על הניסיונות להביא לריסון המתיחות הנוכחית אמר: "לא הכרזנו על הפסקת אש, אנחנו שומרים על הקלפים קרוב לחזה, אנחנו לא אומרים מתי ובאיזה תנאים. שטייניץ טען כי המדיניות הזו נהוגה גם מול החזית הסורית שמציבה אתגרים גדולים יותר: "כבר שלוש שנים שאנחנו בולמים את הניסיון של איראן לפתוח חזית צבאית מסוריה. במשך כל שנות קיומה של המדינה לא הצלחנו למגר את הטרור".

שטייניץ נשאל לגבי קמפיין הליכוד נגד גנץ על כך שהוא "חולה נפש", ונמנע מלחזור על הדברים, אך אמר כי "גנץ כן ירד מהפסים". לדבריו, "הייתה נורמה שלא תוקפים את ראש הממשלה כשהוא בחו"ל". הוא תקף חזרה את כחול לבן: "אף פעם לא כינו את ראש הממשלה 'בוגד'", והוסיף: "אנחנו מתונים כלפיהם, כלפי הלכלוך והרפש שלהם".

לגבי הטענה שהשמיע ראש הממשלה נתניהו לפיה רק הוא ושותפי סוד בודדים היו מודעים למכירת הצוללות למצרים, אמר: "שמעון פרס לא עדכן את רבין על המגעים עם הפלסטינים. זה קורה המון. האם זה תקין? האם צריך לשפר נהלים? אין לי ספק שההאשמות כלפי נתניהו, שכאילו ביטחון ישראל לא בראש מענייניו הן שגויות"

הפופולריים