הדרישות של איחוד הימין: תיק המשפטים לסמוטריץ', חינוך לפרץ

הדרישה: תיק המשפטים לסמוטריץ', החינוך לפרץ
באיחוד מפלגות הימין ביקשו להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו עוד לפני תחילת המשא ומתן הקואליציוני. בין דרישות המפלגה גם אישור תוך 60 ימים מהקמת הממשלה של פסקת ההתגברות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, סמוטריץ', פרץ
צילום: צילום: פלאש 90

באיחוד מפלגות הימין דורשים להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישת מו"מ קואליציוני עוד לפני מצעד המפלגות לבית הנשיא שצפוי בשבוע הבא. כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב. בין הדרישות שיציבו במפלגה: פסקת התגברות תוך 60 ימים.


הפגישה נועדה כדי להתחיל את המשא ומתן הקואליציוני עוד בטרם הענקת המנדט על ידי הנשיא לנתניהו להרכיב את הקואליציה.

שלוש הדרישות שמציבים באיחוד מפלגות הימין לצורך כניסה לממשלה הן: תיק המשפטים לבצלאל סמוטריץ; תיק החינוך לרפי פרץ; אישור פסקת ההתגברות בתוך 60 יום מרגע הקמת הממשלה החדשה.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נתניהו ייאלץ להתמודד עם דרישות רבות של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וגם עם מאבק בין יו"ר כולנו משה כחלון ויו"ר ש"ס אריה דרעי.

ליברמן דורש חמישה דברים: התחייבות שלא לחוקק חוקים שיפרו את האיזון בין דתיים לחילונים, עונש מוות למחבלים שיחוקק בתוך כמה חודשים, את תיק הביטחון עם סמכויות מלאות - כולל הכרעת חמאס, חוק הגיוס המקורי כפי שגובש על ידי משרד הביטחון בעת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון ופנסיית מינימום לקשישים.

במקביל, לא רק ליברמן נוסע לחו"ל, אלא גם מי שהוא מינה לאחראי על המשא ומתן הקואליציוני - חבר הכנסת עודד פורר. זה אומר שישראל ביתנו מנתקת מגע מהמשא ומתן לשבוע הקרוב.

ההתחזקות של דרעי תגרום לו לנהל מאבק מול כחלון ומול ליברמן. דרעי רוצה לקבל את תיק הקליטה מליברמן ורוצה להחזיר את סמכויות הבנייה של משרד הבינוי והשיכון מכחלון. בחדשות הערב פורסם כי ליברמן הכי פחות מחויב לקואליציה וצפוי לעשות בעיות בניסיונות לבנות אותה. 

הפופולריים