סמוטריץ' נגד פרץ: "פוליטיקאי קטן ואגואיסט"

סמוטריץ' נגד פרץ: "פוליטיקאי קטן ואגואיסט"
יו"ר האיחוד הלאומי יצא נגד הרב, שלא הצטרף לקריאה לספור מחדש את קולות החיילים: "גוש ימין גדול חשוב יותר מנקמה מטומטמת". פרץ: "סומך על יו"ר ועדת הבחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משבר באיחוד מפלגות הימין: גורם באיחוד הלאומי, אחת המפלגות שמרכיבה את האיחוד, תקף היום (חמישי) את הרב רפי פרץ. זאת, על רקע התגובה שפרסם פרץ בנוגע להתנהלות ועדת הבחירות המרכזית. בוועדה מתנהל הליך ספירת הקולות שיכריע בשאלה האם מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד עברה את אחוז החסימה ותהיה בכנסת הבאה. 

הבוקר הצטרף איש האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לקריאה של בנט ושקד לערוך ספירה חוזרת של הקולות בטענה כי "קולות הימין נגנבים". עם זאת, חברו לסיעה החדשה רפי פרץ פרסם תגובה מתונה לפיה  הוא סומך על יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר.

על הרקע הזה גורם באיחוד הלאומי הביע זעם ואמר: "הרב רפי עושה פוליטיקה קטנה ומה שמעניין אותו זה נקמה ועוד מנדט. המפסיד היחיד אם יהיו לנו 4 מנדטים ולא 5 זה איתמר בן גביר שלא ייכנס לכנסת. אז בהפוך על הפוך הרב רפי, שלא רוצה את בן גביר, עובד בשבילו, העיקר לדפוק את בנט. אם ארץ ישראל תלך לעזאזל על הדרך - לא איכפת לו".


בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, הגיב סמוטריץ' לסערה סביב ספירת הקולות ואמר: "התחושה שלנו היא שיש לא מעט אי-סדרים בוועדה. צריך לוודא שאין כל מיני תרגילים שמייצרים תמונה אחרת מזו שהציבור רצה. יכולים להיות מספיק אנשים בעלי עניין שרוצים להוסיף מנדט למרצ או לגנץ".

על התגובה של פרץ אמר סמוטריץ': "הוא לא היה בוועדה ולא ראה. קיבלתי הוכחות לפערים בין הפרוטוקולים למה שנרשם בטבלאות. אנחנו מדברים על מאות קולות שיכולים לייצר הבחנה גדולה. צריך להקפיד ואני לא חושב שהרב פרץ חלוק עליי בנקודה הזו".

בן גביר הגיב לטענות שלפיהן סמוטריץ' מעדיף את כניסתו של בנט כדי שהוא עצמו לא יוכל להיכנס, ואמר כי "אני בטוח שטובת ארץ ישראל עומדת לנגד עיניו של סמוטריץ', ולכן אני בטוח שלא יתקע לי סכין בגב. הלכנו ביחד, ובזכות החיבור גם הרב רפי וגם בצלאל נמצאים היום בכנסת. אין לי ספק כי בצלאל מעדיף שאני אכנס לכנסת על פניו של בנט, והאמירות נגד בצלאל הן הוצאת שם רע".

הפופולריים