יו"ר ועדת הבחירות: התוצאות יתפרסמו עד חצות

יו"ר ועדת הבחירות: התוצאות יתפרסמו עד חצות
לדברי השופט מלצר, התקלה במערכת ספירת הקולות התרחשה בגלל בעיה בסנכרון הנתונים – ולא בשל התקפת סייבר. השופט הדגיש כי עדיין יכולים לחול שינויים בעקבות הליכי בקרה שגרתיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, הודיע הערב (חמישי) כי התוצאות הסופיות של ספירת הקולות יתפרסמו עד הלילה בחצות. לדברי מלצר, התקלה במערכת ספירת הקולות התרחשה בגלל בעיה בסנכרון הנתונים – ולא בשל התקפת סייבר. השופט הדגיש כי בתוצאות עדיין יכולים לחול שינויים מסוימים "בעקבות הליכי בקרה שגרתיים ונוספים הננקטים על ידינו".


בהצהרה שמסר לכלי התקשורת, אמר מלצר כי לא התגלתה כל בעיה או תקלה במערכת הליבה בספירת קולות הבוחרים. "אני שמח לבשר כי הנתונים שיופיעו באתר שלנו בחצות הם נתוני אמת והם אלה שאותם אציג לנשיא המדינה", אמר. הוא הוסיף: "אני מבקש להדגיש כי במהלך היום כולו עמדתי בקשר רצוף והדוק עם גורמי הביטחון שאישרו כי אין מידע שקושר את התקלה לאירועי סייבר. גורמי הביטחון לא מזהים תקיפה זרה".

"התקלה בממשק זה באה לידי ביטוי בראש ובראשונה בבעיה בתהליך סנכרון הנתונים בזמן אמת, בין מערכת הליבה לבין אתר האינטרנט בו מפורסמות תוצאות האמת. לא התגלתה כל בעיה או תקלה במערכת הליבה המבודדת מן האינטרנט, או בספירת קולות הבוחרים. צוותים טכניים תיקנו את התקלה, וביצעו מספר רב של בדיקות", הסביר השופט מלצר בהצהרתו.

מהודעה רשמית של ועדת הבחירות המרכזית, שפורסמה היום, עלה כי חלק מהתוצאות של המעטפות הכפולות לא נקלטו במערכת. עוד עלה כי בשל כך הוצגו באתר הרשמי של הוועדה תוצאות לא נכונות בחלק מהקלפיות.

הפופולריים