ועדת הבחירות: "טענות הימין החדש על אי סדרים בספירה - מצג שווא"

"טענות הימין החדש על אי סדרים - מצג שווא"
הוועדה הגיבה בחומרה על דברי נציגי המפלגה בנוגע לספירת הקולות במעטפות הכפולות. לטענתם, כל פניה של נציגי המפלגה נבדקה מייד עם קבלתה. מהוועדה נמסר כי היא "רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ואיילת שקד
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית תקפה היום (ראשון) את התנהלות הימין החדש בנוגע לטענות על אי סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות. הוועדה הבהירה כי היא רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא של המפלגה בנושא.

מהוועדה נמסר כי "יושב הראש, השופט חנן מלצר, התיר באופן חריג ולפנים משורת הדין, לנציגי הימין החדש לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות. כל פנייה של נציגי המפלגה נבדקה מייד עם קבלתה ומבלי להידרש לפורמליסטיקה וטפסים". 

מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, התייחסה הבוקר לטענות על טעויות בספירת הקולות, ואמרה בריאיון לתכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב: "כאשר מעתיקים מגיליון ספירת הקולות את התוצאות לפרוטוקול, ייתכן ויש טעות הסטה שגורמת לכך שרושמים את התוצאה לרשימה שאחריה. בימים הללו אנחנו בודקים בדיוק את הטעויות הללו. במקרים חריגים אנחנו מזמינים את כל החומר של אותה קלפי מוציאים את כל פתקי ההצבעה, את גיליון ספירת הקולות וסופרים בדיוק מה היה". 

"אירעו לצערי שתי תקלות טכניות במערכת הממוחשבת, שנבעו מחברת המחשוב שנתנה לנו את שירותי המחשוב, שגרמו להצגת נתונים לא נכונה", הסבירה עדס. "הטענות שלא נכחו נציגי מפלגות ולא היה פיקוח בספירה - אין להן כל בסיס".

הפופולריים