אלי כהן: "ישראל ואיטליה מאוחדות מול הטרור"

אלי כהן: "ישראל ואיטליה מאוחדות מול הטרור"
שר החוץ שוחח עם מקבילו מארץ המגף והביע תנחומים על הירצחו של האזרח האיטלקי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הפיגוע בטיילת בתל אביב, 07.04.23
צילום: -

שר החוץ אלי כהן שוחח היום (שבת) עם מקבילו האיטלקי אנטוניו טייאני, והביע תנחומים על מותו של האזרח האיטלקי אלסנדו פאריני, שנרצח בפיגוע אמש בתל אביב. כהן: "ישראל ואיטליה עומדות מאוחדות אל מול הטרור המאיים על כולנו".

בצרפת גינו אף הם "בתוקף הרב ביותר" את מתקפת הטרור שגרמה להרוג ופצועים רבים בתל אביב. בהודעת משרד החוץ נאמר שהיא מעבירה את תנחומיה למשפחת הקרבן ולשלטונות איטליה. היא מאחלת החלמה מהירה לפצועים - ומבטיחה לישראל את הזדהותה.

גם בארצות הברית גינו בחריפות את הפיגועים בתל אביב ובבקעת הירדן. בהודעה שפרסם משרד החוץ בוושינגטון צוין כי נפגעו אזרחים מישראל, מאיטליה ומבריטניה. "פגיעה באזרחים חפים מפשע, מכל לאום, היא בלתי מוסרית", נאמר בהודעה. "ארצות הברית עומדת לצדן של הממשלה ושל העם בישראל. אנו בקשר עם בני שיחנו הישראלים, ושבים ומאשרים את מחויבותנו לביטחונה של ישראל". 

שגריר ארה"ב בישראל תום ניידס ביקר באזור הפיגוע בתל אביב ואמר כי "ליבו יוצא אל משפחת הנרצח, והוא שולח החלמה מהירה לפצועים".

על רקע המתיחות במזרח התיכון: ארצות הברית שלחה צוללת גרעינית לאזור. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום (שבת) שחיל הים האמריקני הודיע כי הצוללת פלורידה הגיעה לתעלת סואץ כבר ביום חמישי וזאת במטרה "להבטיח יציבות ובטיחות ימית באזור".

בעולם סיקרו אתמול את אירועי הימים האחרונים בישראל. שיגורי הרקטות מעזה ולבנון - ותגובת צה"ל נגד מטרות של ארגון הטרור חמאס, וכן את פיגוע הירי בבקעת הירדן בו נרצחו שתי אחיות ופיגוע הדריסה בתל אביב בו נרצח תייר איטלקי.

המתיחות באזור הגיעה לשיאה לפני יומיים כאשר 34 רקטות שוגרו מלבנון לשטח ישראל. 25 יורטו בידי כיפת ברזל, חמישה שיגורים נפלו בשטח הארץ. בצה"ל האשימו את חמאס ובתגובה תקף יעדים של ארגון הטרור בדרום לבנון תוך שהוא מתמקד בתשתיות באזור ממנו בוצע הירי. 

הפופולריים