סודאן: לאחר לילה שקט - התחדשו חילופי האש בבירת המדינה

סודאן: לאחר לילה שקט - התחדשו חילופי האש
נמשכים חילופי האש בח'רטום בין הצבא וכוחות מנגנוני הביטחון "ההתערבות המהירה". מקורות רפואה סודאנים מדווחים על חמישים ושישה הרוגים וקרוב לשש מאות פצועים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים אלימים בבירת סודאן ח'רטום 15.04.23
צילום: צילום: רויטס

הקרבות בסודאן: ערוץ אלג'זירה דיווח היום (ראשון) שהבוקר התחדשו חילופי האש בח'רטום, לאחר ששרר שקט יחסי במהלך הלילה. על פי הדיווח, נשמעו קולות פיצוצים בקרבת עיר הספורט מדרום לבירה. כוחות "ההתערבות המהירה" בראשות מוחמד חמדאן דקלו פרסמו במהלך הלילה תמונות של שריפה שפרצה במבנה השייך למפקדה הכללית של הכוחות המזויינים בראשותו של עבד אלפתאח אלבורהאן.

כוחותיו של בורהאן פרסמו תמונות המראות שהם שולטים על רשות השידור הסודאנית באום דורמאן כשהם מכחישים ידיעה קודמת על השתלטות כוחות "ההתערבות המהירה" על התחנה. מקורות רפואה סודאנים מדווחים על חמישים ושישה הרוגים וקרוב לשש מאות פצועים כתוצאה מהעימותים בסודאן. כוחות ההתערבות המהירה דיווחו לפני זמן קצר שהותקפו על ידי מטוסים זרים והזהירו מהתערבות חיצונית.

ערוץ אלג׳זירה מדווח ממקורותיו שמועצת הביטחון תקיים ישיבת התייעצות סגורה בנוגע לעימותים בסודאן ביום שני הקרוב.

חילופי אש החלפו אתמול בין כוחות הצבא לאנשי מנגנוני הביטחון "ההתערבות המהירה" באזור ח'רטום בירת סודאן ובאזור בסיס צבאי בצפון המדינה. זאת, ברקע עימות בין שני העומדים בראש שני הכוחות - עבד אל-פתאח אל-בורהאן, שעומד בראש הצבא, ומוחמד דגלו, שעומד בראש "ההתערבות המהירה". 

בסוף חודש אוקטובר הכריז בדרמטיות יו"ר מועצת הריבונות של סודאן דאז, השליט הצבאי הזמני עבד אל-פתאח אל-בורהאן, על פירוק המועצה הריבונית הזמנית השולטת במדינה, פיטורי הממשלה ומושלי המחוזות. הוא הבטיח כי במקומה תקום ממשלת מומחים לאומית שתנהל את ענייני המדינה עד לבחירות ביולי 2023 והכריז על מצב חירום.

הפופולריים