ללא הנחת סלב: באיראן עקבו אחר מפורסמים שתמכו במחאת החיג'אב

באיראן עקבו אחר מפורסמים שתמכו במחאת החיג'אב
המשטר בטהראן הקים "ועדה לענייני דמויות מיוחדות" שהרכיבה רשימה של 141 אמנים וספורטאים. מאז פרוץ המחאות הוטלו עונשים, בדמות קנסות ומעצרים, על עשרות אנשי תרבות באיראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת החיג'אב, טהראן 06.10.22
צילום: צילום: רויטרס

מחאת החיג'אב באיראן: הרשויות בטהראן התעמרו במפורסמים מקומיים שתמכו במפגינים. רשת BBC בפרסית חשפה היום (שבת) מסמכים מהם עולה כי פחות משבוע אחרי פרוץ מחאות החיג'אב המשטר בטהראן הקים "ועדה לענייני דמויות מיוחדות" למעקב אחר מפורסמים שתמכו במפגינים.

מחאת החיג'אב | עוד יום

עם פרוץ המחאות הורכבה רשימה של 141 אמנים וספורטאים שזוהו עם המחאה ופרטי חשבונות הבנק שלהם נמסרו לוועדה על ידי משרד האוצר. לפי הדיווח, הוועדה קיימה שתי ישיבות בכל שבוע כדי להחליט על צעדי ענישה נגד המפורסמים. מאז פרוץ המחאות הוטלו עונשים, בדמות קנסות ומעצרים, על עשרות אנשי תרבות באיראן.

בתחילת החודש משטרת איראן הודיעה כי תחל להתקין מצלמות במרחב הציבורי, כדי לזהות ולהעניש נשים שלא עוטות חיג'אב ולא מתלבשות בהתאם לקוד הלבוש הקבוע בחוק. נשים שיזוהו יקבלו הודעות טקסט המזהירות מפני ההשלכות צעדיהן.

בנוסף, תחקיר של CNN שפורסם לפני חודשיים הביא עדויות מהתנהלות הרשויות האיראניות בזמן המחאות במדינה בעקבות מותה של מהסא אמיני - שהצית את המחאות. לפי התחקיר, הוקמו עשרות מתקני מעצר לא רשמיים, בהם התעללו הרשויות במפגינים שנעצרו.

הפופולריים