אונסק"ו אישר: אודרה אזולאי נבחרה למנכ"לית הארגון

אונסק"ו אישר: אודרה אזולאי נבחרה למנכ"לית הארגון
בחירתה של הפוליטיקאית היהודייה-צרפתייה אושרה בוועידה הכללית של הארגון. היא אמרה כי תפעל להחזיר את אונסק"ו ותפקידיו המקוריים - חינוך ותרבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המנכ"לית החדשה של אונסק"ו, אודרה אזולאי
צילום: צילום: אי-פי

בחירתה של אודרה אזולאי, פוליטיקאית יהודייה-צרפתייה שהייתה שרת התרבות של צרפת, למנכ"לית ארגון אונסק"ו (ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם), אושרה היום (שישי) בוועידה הכללית של הארגון.

אודרה אמרה עם כניסתה לתפקיד כי לארגון קשיים פוליטיים וכלכליים, וכי היא תנסה לשכנע את ארה"ב ואת ישראל לחזור לארגון בכך שתפעל להחזיר את אונסק"ו לתפקידיו המקוריים – חינוך, תרבות ושמירה על חירויות. לדבריה של אודרה, היא תמשיך לעבוד עם חברות אזרחיות של המדינות הפורשות כדי לשכנע אותן שעזיבת ארגונים בינלאומיים ועזיבת השיח הבינלאומי הובילה תמיד לאסונות.

עוד אמרה אודרה כי בכוונתה להמשיך בשיח עם כל חברות הארגון ולשכנע אותן שמטרותיו של אונסק"ו אינן פוליטיות, ושעליהן להפגין אחריות במסגרת המנדט של הארגון, ששונה מזה של האו"ם בניו יורק. נציגיהן של ישראל ושל עשר מדינות נוספות, שאינן חברות בארגון, התבקשו לעזוב את האולם בעת ההצבעה.

מערת המכפלה בחברון | צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

ב-7 ביולי קיבלה אונסק"ו החלטה ולפיה מערת המכפלה בחברון תוכר כאתר מורשת עולמי בפלסטין. ההחלטה התקבלה בוועדת המורשת של אונסק"ו ברוב של 12 מדינות שתמכו בה, מול שלוש מתנגדות. ההחלטה עוררה זעם גדול בישראל שתקפה בחריפות את ההחלטה: "החלטה לא רלוונטית של ארגון לא רלוונטי שמסלף את ההיסטוריה".

הפופולריים