נסראללה: "איראן מימנה את 'התקוממות ירושלים' בפלסטין"

נסראללה: "איראן מימנה את 'התקוממות ירושלים'"
מזכ"ל חיזבאללה טען כי הרפובליקה האסלאמית העבירה כספים בעבר לפלגים הפלסטיניים ותמשיך לעשות זאת. הוא איים: "התקיפות הישראליות לא ימנעו העברת אמל"ח לארגון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פעילי ג'יהאד אסלאמי בעזה
צילום: צילום: אי-פי

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הצהיר הערב (רביעי) בראיון בלבנון כי איראן העניקה מימון ל"התקוממות ירושלים" בעבר ותמשיך לעשות זאת בעתיד."איראן מתגאה בסיוע הישיר שהיא מעניקה לפלגים הפלסטיניים", אמר נסראללה לעיתון "אל-מיאדין".

לדברי ראש הארגון השיעי, "איראן תומכת במשפחות בפלסטין והיא תמשיך בכך. חיזבאללה אינו מתווך בסיוע הכספי שלה לפלגים". נסראללה סירב לנקוב בהיקף הסכומים שבהם איראן מממנת את פעילות חיזבאללה, וכשנשאל בנושא רק השיב: "אין תגובה". על חלקו של הארגון במערכה עתידית ברצועת עזה טען כי "יש דיון בנושא", ובהמשך סיפר כי נפגש לאחרונה "עם כל נציגי הפלגים הפלסטיניים", כולל עם עזאם אל-אחמד מתנועת פתח ביום שבת האחרון. לטענתו, הקשר עם חמאס "חזר להיות טבעי כמו בעבר, ואנו מקווים שימשיך להתפתח".

עוד בראיון, אמר מזכ"ל חיזבאללה כי התקיפות בסוריה שמיוחסות לחיל האוויר הישראלי "לא מונעות ולא ימנעו את העברת האמל"ח אלינו – והישראלים יודעים את זה. אנחנו פעלנו, פועלים ונפעל יומם וליל כדי להשיג כל אמצעי לחימה שיביא לנו את הניצחון בכל מלחמה עתידית". על נוכחותה של "ההתנגדות הסורית והלא-סורית" באזור הגבול עם ישראל אמר כי "זכותה של ישראל לדאוג מזה".


"נתניהו וטראמפ עלולים לגרור את האזור למלחמה, ולכן על תנועות ההתנגדות והמדינות החברות בציר ההתנגדות להכין את עצמן", התריע נסראללה. לטענתו, "החובה המינימלית של תנועות ההתנגדות והחברות בציר הוא להתכונן למלחמה ולחשוב כיצד הופכים את האיום להזדמנות היסטורית – רחוק יותר מהגליל".

"המחאה באיראן הוכלה בצורה טובה ומהירה"

נסראללה הגיב גם לגל המחאה ההולך ומתרחב באיראן נגד המשטר, וקבע כי היא הוכלה "בצורה טובה ומהירה", ואין להשוות אותה למחאה בשנת 2009, משום שהיא הייתה "פוליטית" לדבריו. "אני רוצה להרגיע את אנשי ציר ההתנגדות, תהיו רגועים. אל תדאגו", הוסיף. "התקוות של טראמפ, נתניהו והבכירים הסעודים שהמחאות יתגברו והמשטר באיראן ייפול לא יתממשו".

מוקדם יותר הותר לפרסם כי שב"כ וצה"ל סיכלו תשתית שפעלה מטעם המודיעין האיראני בשטחי יהודה ושומרון. התשתית גויסה ומומנה על ידי פעיל במודיעין האיראני המתגורר בדרום אפריקה במטרה להקים חוליית טרור, לגייס תושבי ישראל למשימות צילום וכן להעביר לאיראן שקלים וכרטיסי סים ישראליים.

הפעיל המרכזי שנעצר הוא מחמד מחארמה, סטודנט להנדסת מחשבים בן 29 מחברון. מחארמה גוייס לפעילות במסגרת המודיעין האיראני בעת ביקורו בדרום אפריקה ב-2015, על ידי קרוב משפחתו בכר מחארמה המתגורר בשנים האחרונות במדינה.

בנוסף, צה"ל התיר לפרסם את מסקנות התחקיר שקיים, שקבעו כי הירי שבוצע ביום שישי לעוטף עזה, בעת טקס שנערך לציון יום הולדתו של אורון שאול, היה ככל הנראה תגובה של הג'יהאד האסלאמי להצהרת טראמפ. מהחקירה עולה כי אמצעי הלחימה האיראני ששוגר באותו היום זהה במאפייניו לאמצעי הלחימה ששוגר ב-30 בנובמבר על ידי ארגון הג'יהאד האסלאמי לעבר מוצב צה״ל בצפון הרצועה. 

הפופולריים