טראמפ: "יש לקים ג'ונג-און הזדמנות חד פעמית"

טראמפ: "יש לקים ג'ונג-און הזדמנות חד פעמית"

לקראת הפגישה ההיסטורית בינו לבין מנהיג קוריאה הצפונית, אמר נשיא ארצות הברית בוועידת ה-G7: "תוך דקה אדע אם הם רציניים. אם אחשוב שלא, אעזוב את הפגישה, אני לא רוצה לבזבז את זמני וגם לא את הזמן שלו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס היום (שבת) לפגישה ההיסטורית בינו לבין מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און, אשר צפויה להיערך בסינגפור בשבוע הבא. "בדקות הקרובות אצא לסינגפור למשימת שלום. אנחנו רוצים להשיג פירוז מנשק גרעיני. קוריאה הצפונית יכולה להפוך למקום נהדר תוך זמן קצר", אמר טראמפ במסיבת העיתונאים שנערכה בכינוס וועידת ה-G7 שנערכה בקנדה. 

"אני מרגיש בטוח וחיובי, קים ג'ונג-און רוצה לעשות משהו עבור בני-עמו ומשפחתו, יש לו הזדמנות שאין דומה לה בהיסטוריה. הוא יכול לקחת את המדינה הזו ולהפוך אותה לאדירה. זו הזדמנות חד פעמית. בגלל זה אני מרגיש חיובי, כי זה הגיוני", אמר טראמפ. 

עם זאת הוא הסתייג: "תוך דקה אדע אם הם רציניים. אם אחשוב שלא, אעזוב את הפגישה, אני לא רוצה לבזבז את זמני וגם לא את הזמן שלו". הוא הוסיף: "בחייכם, מה שעשו בעבר לא עבד. שאלתי בכיר סיני, איך מאזן הסחר נעשה כל-כך גרוע, הוא אמר לי אף פעם לא דיברו אתנו. כך גם בנוגע לקוריאה הצפונית, זה היה צריך להתרחש ממזמן".


טראמפ התייחס בדבריו גם לאיראן: "מדינות G7 מחויבות לשלוט על שאיפות הגרעין של איראן וכן בהפצת הטרור של המשטר האיראני".

בשבוע הבא - כאן חדשות במבצע שידורים מיוחד לסיקור הפסגה ההיסטורית. הצטרפו לסיקור בטלוויזיה בכאן 11, ברדיו בכאן רשת ב' ובדיגיטל.

הפופולריים