ראיסי דרש מכתבת CNN שתעטה רעלה – והריאיון בוטל

ראיסי דרש מכתבת CNN שתעטה רעלה, והריאיון בוטל
הכתבת כריסטיאן אמנפור חשפה בטוויטר את הדרישה שהגיעה ברגע האחרון, והוסיפה: "הפגנות סוחפות את איראן ונשים שורפות את החיג'אב שלהן, רציתי לשאול אותו על זה". לדבריה, עוזרו של הנשיא העלה את הבקשה ורמז על ההפגנות במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיתונאית CNN כריסטיאן אמנפור
צילום: צילום: מתוך הטוויטר של כריסטיאן אמנפור

עיתונאית CNN הוותיקה כריסטיאן אמנפור אמורה הייתה לראיין אמש (רביעי) את נשיא איראן ראיסי בניו יורק. אחרי שהריאיון נקבע וההכנות הושלמו, אחד מעוזריו של ראיסי ביקש שאמנפור, בריטית-איראנית במוצאה, תעטה כיסוי ראש בזמן הריאיון, או שראיסי לא יסכים להגיע אליו. היא סירבה, והריאיון לא התקיים: "בעוד ההפגנות נמשכות באיראן ואנשים נהרגים, זה היה רגע חשוב לדבר עם הנשיא ראיסי". 

בציוץ בטוויטר שבה חשפה אמנפור את המקרה כתבה: "הפגנות סוחפות את איראן ונשים שורפות את החיג'אב שלהן לאחר מותה בשבוע שעבר של מחסה אמיני. ארגוני זכויות אדם אומרים שלפחות 8 נהרגו. אתמול בלילה תכננתי לשאול את הנשיא ראיסי על כל זה ועוד הרבה יותר".

אמנפור הוסיפה: "זה היה אמור להיות הראיון הראשון אי פעם של הנשיא ראיסי על אדמת ארצות הברית. אחרי שבועות של תכנון ושמונה שעות של הקמת ציוד היינו מוכנים. אבל אין זכר לנשיא ראיסי. 40 דקות לאחר שהראיון היה אמור להתחיל, הגיע עוזר. הנשיא, אמר, הציע לי ללבוש כיסוי ראש. סירבתי בנימוס. אנחנו בניו יורק, שם אין חוק או מסורת לגבי כיסויי ראש. ציינתי שאף נשיא איראני קודם לא דרש זאת כאשר ראיינתי אותם מחוץ לאיראן".

לדבריה, עוזרו של הנשיא האיראני אמר שמדובר ב"עניין של כבוד והתייחס ל"מצב באיראן", כשהוא רומז להפגנות במדינה. אמנפור הבהירה שהיא "לא יכולה להסכים למצב חסר תקדים ובלתי צפוי זה. כך הלכנו משם. הראיון לא קרה". 

בתוך כך, המהומות באיראן עדיין נמשכות. איראן חסמה את הגישה לאפליקציות וואטסאפ ואינסטגרם והפעילה הגבלות על התחברות לרשת האינטרנט, ארגונים לזכויות אדם טוענים כי מספר ההרוגים עלה ל-31 במהלך שבוע ההפגנות, הרשויות באיראן אישרו את מותם של רק שישה מפגינים והטלוויזיה האיראנית דיווחה כי מספר שוטרים נהרגו גם הם בהפגנות.

הפופולריים