מחלץ היהודי מאפגניסטאן: "זבולון לא רצה לעזוב. הסברנו לו שעושים כסף מחטיפת יהודים"

מחלץ היהודי מאפגניסטאן: "זבולון לא רצה לעזוב"
בריאיון לכאן רשת ב אמר מוטי כהנא, בעל חברת האבטחה שחילצה את היהודי האחרון למדינה שכנה: "אנחנו מחלצים כל לילה כ-200 אנשים, ובהם נשים וילדים. בדגש על נשים, שמצבן קשה". על סרבנות הגט של סימן טוב: "הוא אמר שכשהוא יוצא הוא נותן את הגט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היהודי האחרון באפגניסטאן, זבולון סימן טוב
צילום: -

חילוץ היהודי האחרון מאפגניסטאן: "לפני 3 שבועות, לפני שהטאליבאן הגיע, זבולון לא רצה לעזוב. הסברנו לו שעושים כסף מחטיפת יהודים או שמורידים להם את הראש ואז עושים מהם כסף", כך שיתף היום (חמישי) מוטי כהנא, בעל חברת האבטחה שערכה את המבצע לחילוצו של זבולון סימן טוב, היהודי האחרון מאפגניסטאן, למדינה שכנה. 

האזינו לריאיון המלא עם מוטי כהנא בכאן רשת ב

כהנא הסביר: "בסוריה, דעאש עשו איתי משא ומתן על העיתונאים סטיבן סוטלוף וג'יימס פולי, וביקשו עבור שחרורם כסף. כשהם כבשו את מוסול הם לא היו צריכים כסף ודרשו תקשורת, והורידו לכולם את הראש. עושים כסף מחטיפת יהודים. הוא לא פחד מהטאליבן, הבעיה היא מי יותר מטורף - הם או דעאש".

לדבריו, את החילוץ מימן ארגון יהודי אמריקני דתי בשם "צדק". עוד שיתף על מה ששיכנע את סימן טוב לעזוב: "זבולון הקשיב ודיברתי גם עם השכן, החבר הכי טוב שלו, שהבין את הסכנה, לא רק לזבולון, ושאל אם אני מוכן להוציא גם אותו ואת משפחתו. חילצנו גם אותם. הוצאנו הלילה 178 איש, אני סדרן בתחנת מוניות מניו ג'רסי, כשהוא גר בקאבול. אנחנו מחלצים כל לילה כ-200 אנשים, ובהם נשים וילדים, בדגש על נשים שמצבן קשה. המטרה להגיע ל-1,000 אנשים ביום, במיוחד נשים. אחרי 20 שנה שהיתה להן תקווה לדמוקרטיה, הן חזרו לקבל מכות. השלטון הטאליבני וחוקי השריעה חזרו בן לילה".

על סרבנות הגט של זבולון סימן-טוב, אמר כהנא: "הוא אמר שכשהוא יוצא הוא נותן את הגט. יותר קל להביא אותו לארצות הברית. בארץ פניתי להרבה פוליטיקאים ולשרת הפנים והוא עדיין לא קיבל אישור להגיע", טען.

הפופולריים