הפיגוע בקאבול: מספר ההרוגים עלה ל-183

הפיגוע בקאבול: מספר ההרוגים עלה ל-183
שר הביטחון הבריטי: "מודאגים מעוד מתקפות באפגניסטאן" • בריאיון לרדיו BBC אמר בן וואלס: "עד שנצא, יש איום מוחלט על כוחותינו" • ספרד סיימה את פינוי אנשיה מקאבול • ארדואן: בשל חששות ביטחון, עוד לא החלטתי אם להיענות לבקשה לסיוע בנמל התעופה בקאבול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע טרור משולב בקאבול, 26.08.21
צילום: צילום: רויטרס

שר הבטחון הבריטי, בן וואלס, התייחס הבוקר (שישי) לפיגוע בבירת אפגניסטאן קאבול בזמן פעולות החילוץ בנמל התעופה. בריאיון שהעניק לרדיו BBC אמר כי הוא מודאג ממתקפות נוספות. לדבריו, "לדאע"ש יש כוונה. יש להם את היכולת. עד שנצא, יש איום מוחלט על כוחותינו". בתוך כך מניין ההרוגים עלה ל-183. מספר הפצועים עומד על יותר מ-200.

הוא הוסיף: "נכנסנו לשלבים האחרונים של הפינוי מנמל התעופה בקאבול. מתקני הבידוק במלון בארון בקאבול – נסגרו. לא ייקראו אנשים נוספים לנמל התעופה לפינוי. האיום גובר ככל שאנו נשארים בקאבול. דומה כי המערב חושב שאתה יכול פשוט להכנס ולפתור בעיות כמו אפגניסטאן, עלייך לנהל אותן ולהיות שם לטווח ארוך". 

בתוך כך, ספרד עדכנה כי סיימה את מבצע הפינוי של אנשיה מאפגניסטאן. נשיא טורקיה ארדואן אמר כי לא קיבל החלטה סופית האם להענות לבקשת טליבאן לסייע בנמל התעופה בקאבול, זאת בשל חששות ביטחון.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התייחס לפיגוע ואמר בהצהרה שמסר כי ארצות הברית "תגרום להם לשלם". לדבריו, "אנחנו שבורי לב וזועמים. אלה אמריקנים שנתנו את חייהם, הם היו גיבורים שעסקו במשימה של הצלת חיי אחרים", אמר הנשיא האמריקני. בנוגע לפיגוע, עליו קיבל דאעש אחריות, אמר כי במשך שבועות דאעש מתכנן התקפות נגד הצבא האמריקני באפגניסטאן והזהיר את מי שאחראי על הפיגוע: "אלה שביצעו את המתקפה הזאת, וכל מי שרוצה לפגוע באמריקה, צריכים לדעת: אנחנו לא נשכח, לא נסלח, אנחנו נרדוף אתכם ונגרום לכם לשלם".

הפופולריים