בריטניה: נתחיל לחסן במנה השלישית מ-6 בספטמבר

בריטניה: נתחיל לחסן במנה השלישית מ-6 בספטמבר
את זריקת הבוסטר יקבלו תחילה בני 70 ומעלה, אח"כ גם גילי 50-70, עובדי הוראה ומדוכאי חיסון • היעד השאפתני: לחסן 32 מיליון בריטים תוך שלושה חודשים • החיסונים יינתנו בבתי המרקחת ולא במרכזי חיסון גדולים • שר הבריאות ג'ביד: "המהלך נועד להגן על חירות התושבים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, 01.08.21
צילום: צילום: אי-פי

בריטניה הודיעה הלילה (שני) כי תחל לחסן את אזרחיה המבוגרים במנה שלישית נגד קורונה ב-6 בספטמבר. בשונה ממבצע החיסונים הראשון, המנה השלישית תינתן לתושבים בבתי המרקחת המקומיים, ולא במרכזי חיסונים. כ-32 מיליון בריטים צפויים לקבל את החיסון השלישי, תחילה בני 70 ומעלה, ואחר כך גם גילי 50-70, עובדי רפואה ומדוכאי חיסון.

שר הבריאות הבריטי, סג'יד ג'ביד מסר כי מבצע החיסונים צפוי להיארך כשלושה חודשים. לדבריו, הוא נועד "להגן על חירותם של התושבים". לפני כחודש הסירה ממשלת בוריס ג'ונסון את כל מגבלות הקורונה. בשבוע האחרון נרשמה שם ירידה ניכרת במספר המאומתים, אך מומחי רפואה סבורים שעדיין אי אפשר להסיק שפתיחת המשק היא שהביאה להפחתה בתחלואה.

בכך מצטרפת בריטניה לישראל, שנמצאת ביומה השני למבצע חיסוני הבוסטר. נכון לאתמול, 25 אלף ישראלים התחסנו במנה השלישית ו-200 אלף הזמינו תור בקופות החולים. 

הפופולריים