דיווח: הכור הגרעיני בבושהר שב לפעול

דיווח: הכור הגרעיני בבושהר שב לפעול
שבועיים לאחר שהושבת בשל מה שהוגדר כתקלה מסר מנהל הכור שהוא עובד כסדרו ומספק חשמל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכור בבושהר, איראן
צילום: צילום: אי.פי

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה הבוקר (שני) כי הכור הגרעיני בעיר בושהר באיראן שב לפעול. מנהל הכור אישר בדיווח כי המתקן שהושבת לפני כשבועיים בגלל תקלה שב לפעול כהרגלו, וכי אותה תקלה טכנית ממנה סבל - תוקנה. דיווחים ראשונים בטלוויזיה האיראנית על כך שהכור שב לייצר חשמל בהספק של 1,000 מגה-ואט פורסמו כבר שלשום.

התקלה דווחה בטלוויזיה האיראנית הממלכתית לפני כשבועיים. אז נמסר כי היא הביאה להשבתת חירום באתר הגרעין. בכיר במשרד האנרגיה האיראני, ג'ולאמאלי ראחשאנימהר, אמר בריאיון לטלוויזיה המקומית כי השבתת הכור תארך "שלושה עד ארבעה ימים". זו הייתה הפעם הראשונה שאיראן מדווחת על השבתת חירום באתר הגרעין, הממוקם בעיר הנמל שבדרום המדינה. האתר החל את פעילותו בשנת 2011 בסיוע ובתמיכת רוסיה.

כשבועיים לאחר תקיפת האתר של הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית בקראג', אתמול פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 פרטים חדשים על הפגיעה במתקן שיוחסה לישראל. לפי כמה מומחים, בהם דיוויד אולברייט, בכיר לשעבר בסוכנות לאנרגיה אטומית, והיום יו"ר מכון Institute for Science and International Security, "הציוד שהיה בבניין נפגע לגמרי והוצא מכלל שימוש". עוד מעריכים המומחים כי הבניין שנפגע ייצר צינורות לצנטריפוגות. תיעוד לווייני מעיד כי האיראנים החלו בשיקום האתר.

הפופולריים