"זוכרים את אהבתה, כוחה ואופיה": אחרי נתק ממושך וויליאם והארי התאחדו וחשפו פסל של דיאנה

וויליאם והארי חשפו פסל של הנסיכה דיאנה
הפסל נחשף בטקס בארמון קנזינגטון במה שאמור היה להיות יום הולדתה ה-60 של אמם. מדובר באירוע המשותף הראשון של השניים מאז הלוויית סבם הנסיך פיליפ בחודש אפריל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וויליאם והארי חושפים את הפסל לזכר הנסיכה דיאנה
צילום: צילום: רויטרס

הנסיכים וויליאם והארי חשפו היום (חמישי) את פסלה של אמם - הנסיכה דיאנה, בטקס שהתקיים בארמון קנזינגטון בלונדון. האירוע נועד לציין את מה שאמור היה להיות יום הולדתה ה-60 של הנסיכה. מדובר באירוע הציבורי הראשון שקיימו יחד הדוכס מקיימברידג' והדוכס מסאסקס לראשונה מאז הלויית סבם הנסיך פיליפ בחודש אפריל.

הטקס שהיה אמור להיות טקס רשמי וגדול הפך לטקס שמוגדר פרטי ובו השתתפו רק בני משפחה קרובים, בניה ובני משפחת ספנסר. גם המלכה והנסיך צ’ארלס לא נכחו באירוע. הסיבה לפרטיות הטקס היא בין השאר היא מערכת היחסים הקשה בין האחים ואי הסכמתו של הארי לכיסוי תקשורתי נרחב. בנאום שנשאו יחד האחים אמרו וויליאם והארי בין השאר: "אנו זוכרים את אהבתה, כוחה ואופיה - תכונות שהפכו אותה למקור של טוב בעולם כולו. היא שינתה את חייהם של אינספור בני אדם לטובה. בכל יום אנו מאחלים שהיא עדיין הייתה איתנו, ואנו מקווים כי הפסל הזה יהיה לנצח סמל לחייה ומורשתה״.

הפסל בו דיאנה נראית מוקפת בשלושה ילדים אמור לשקף את החום של דיאנה, את האלגנטיות שלה ואת האנרגיה שלה. הילדים שסביבה מסמלים את ההשפעה האוניברסלית והבין דורית של הנסיכה - כך לפי ארמון קנזינגטון

הנסיך הארי, שמתגורר בשנה האחרונה בלוס אנג'לס עם רעייתו מייגן מרקל ושני ילדיהם ארצ'י וליליבת', הגיע בשבוע שעבר לבריטניה ומאז שהה בבידוד. בהודעה שפרסם ארמון קנזינגטון נמסר כי מלבד בניה של דיאנה ישתתפו באירוע המצומצם קרובי משפחתה של הליידי ספנסר ולא בני משפחת המלוכה. על פי דיווחים בממלכה, האחים הזמינו את הפסל כבר בשנת 2017 כדי שאורחים בגן הידוע "יהרהרו על חייה ומורשתה של דיאנה".

מתיחות רבה שוררת בין האחים בשנה וחצי האחרונות מאז הודיע הנסיך הארי על ויתורו על מעמדו המלכותי. בריאיון שהעניק עם רעייתו בחודש מארס האחרון למגישה אופרה ווינפרי, השניים יצאו בהאשמות קשות נגד משפחת המלוכה. לדבריהם, המשפחה סירבה להכריז על בנם ארצ'י נסיך ולאבטח אותו והביעו חשש מהאפשרות שיוולד כהה עור. בנוסף, טען הנסיך הארי כי אביו "אכזב אותו קשות".

הפופולריים