תיעוד מהודו: אלה החשודים בהנחת מטען החבלה בשגרירות הישראלית בניו דלהי בחודש ינואר

אלה החשודים בהנחת המטען ליד השגרירות בהודו
בפיצוץ שהתרחש ב-29 בינואר לא היו נפגעים, אך כמה כלי רכב ניזוקו. הפיצוץ אירע במקום שנקרא "בית ג'ינדל", מרחק כ-50 מטרים מהשגרירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלי תקשורת בהודו פרסמו תמונה  של החשוד בהנחת מטען הנפץ ליד שגרירות ישראל בדלהי ב-29 בינואר, 15.06.21
צילום:

כלי תקשורת בהודו פרסמו היום (שלישי) תמונה של החשודים בהנחת מטען הנפץ ליד שגרירות ישראל בניו דלהי ב-29 בינואר. הפיצוץ אירע במקום שנקרא "בית ג'ינדל", מרחק כ-50 מטרים מהשגרירות. לא היו נפגעים, אך כמה כלי רכב ניזוקו.

הפיצוץ אירע ביום שבו ישראל והודו חוגגות 29 שנים לכינון היחסים ביניהן. לפי אחד הדיווחים ביום האירוע, באזור נערך טקס בהשתתפות ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. מפרטי האירוע עלה כי המטען המאולתר הונח ככל הנראה בעציץ שהונח על מעקה ברחוב. גורם משטרתי אמר אז לכלי תקשורת מקומי כי "מהערכה ראשונית נראה כי מדובר במעשה קונדס שמטרתו לעורר סנסציה".

יום לאחר האירוע, דיווחו כלי תקשורת בהודו על מכתב שנמצא בזירת הפיצוץ ומוען לשגריר ישראל בהודו, רון מלכא. לפי הדיווח, במכתב צוינו ההתנקשויות בבכירים האיראנים קאסם סולימאני ומוחסן פחריזאדה, וכן הופיע בו איום מפורש: "הפיצוץ הוא רק טריילר לבאות".

בנוסף פורסם כי המוסד מעורב בחקירת האירוע, ונבדק בין השאר אם הייתה מעורבות של גורמים ממדינות נוספות. גורמים רשמיים בהודו קבעו כמה שבועות אחר כך, בתחילת חודש מארס, כי כוח אל קודס של משמרות המהפכה האיראניות הוא שעומד מאחורי הפיגוע שאירע מחוץ לשגרירות ישראל בינואר. הרשויות המקומיות במדינה העריכו אז כי המטען שהתפוצץ לא היה מאולתר, אלא הופעל באמצעות שלט רחוק.

הפופולריים