בית החולים בו מאושפז איתן בירן: הוא התעורר ושאל על הוריו; דיווח: מנהל האתר הודה באשמה

בית החולים בטורינו: איתן התעורר ושאל על הוריו
דיווח: מנהל אתר הרכבל הודה בחקירה: "הכול באשמתי". לפי החשד: עובדים רבים ידעו על התקלה בבלמים ולא דיווחו • לפי "לה רפובליקה" היה קשר שתיקה של עובדים שידעו על התקלה מחודש שעבר • צפויים מעצרים נוספים בימים הקרובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת אסון התרסקות הרכבל בצפון איטליה, 23.05.21
צילום: צילום: גטי אימג'ס

אסון הרכבל באיטליהרופאים בבית החולים בטורינו שבו מאושפז איתן בירן - הניצול היחידי מאסון הרכבל בתחילת השבוע - סיפרו היום (שישי) ששאל על הוריו, וכי כל העת נמצאת דודתו ליד מיטתו. עוד אמרו הרופאים שמצבו של איתן יציב, אבל הפרוגנוזה שלו נותרה חסויה.

העיתון "לה רפובליקה" דיווח הבוקר שהיה קשר שתיקה בין העובדים, שידעו על כך שמערכת הבלמים של הקרון הייתה נעולה עוד מ-26 באפריל, אך לא דיווחו על כך. מעצרים נוספים של חשודים צפויים בימים הקרובים.  בתוך כך, העיתון "לה-סטאמפה" דיווח שצוות החקירה מצא כי בעיית הבלמים איננה חדשה כלל ואינה סיפור רק של החודש האחרון אלא שהבעיה הופיעה כבר פעמים בשנים האחרונות ולא זכתה לטיפול הראוי שדורש זמן וכסף מצד מנהלי הרכבל. 

בתקשורת האיטלקית דווח כי מנהל אתר הרכבל בסטרזה, גבריאל טאדיני, צוטט בתקשורת האיטלקית כמי שהודה בפני חוקריו באשמה "הכול באשמתי. אעשה את החשבון שלי מול אלוהים". טאדיני, בן 64 הוא בין שלושת העצורים הראשונים בחקירת האסון גם מוסיף: "המערכת ההידראולית של בלמי החירום סבלה מבעיות כרוניות, חסרה שמן והבטריות נזקקו להטענה". 

באסון בצפון איטליה בתחילת השבוע נהרגו 14 בני אדם, מתוכם חמישה ישראלים. ההרוגים הם עמית בירן (30) וטל פלג-בירן (26) - זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, בנם בן השנתיים תום וכן סבה וסבתה של טל, יצחק כהן (81) וברברה כהן (71) שהגיעו לביקור. 

בתוך כך, באיטליה דווח שלשלום שאיתן בירן בן ה-5 שנפצע קשה בהתרסקות פקח את עיניו. המנהל הכללי של בית החולים בטורינו עדכן: "איתן התעורר ונותק ממכונת ההנשמה והוא בהכרה מלאה. הוא עדיין מתאושש מחומרי ההרדמה. לצידו נמצאים הרופאים המרדימים, פסיכולוגית ודודתו". 

חקירת האסון עדיין נמשכת, ובריאיון לכאן חדשות אמרה התובעת באיטליה כי "אנחנו כבר יכולים לקבוע שהסיבה היא חוסר תפקוד הבלם. אם הוא היה עובד טוב זה מונע את מה שקרה. היו חריגות טכניות שהיה צריך לטפל בהן". 

משפחת בירן: עמית, טל ותום בירן שנהרגו באסון, ואיתן בן ה-5 שנפצע

הפופולריים