בחשד לעבירות בעסקיו הפרטיים: התביעה בניו יורק תדון בהגשת כתב אישום נגד טראמפ

בחשד לעבירות בעסקיו: נבחן כתב אישום נגד טראמפ
מקורות המעורים בחקירה: החשדות הם שהנשיא לשעבר שילם דמי שתיקה לנשים שעמן ניהל קשרים אינטימיים, ביצע עבירות הונאה בנוגע לשווי רכושו וכן לא שילם כדין לעובדיו • חבר המושבעים צפוי להתבקש בסיום החקירה לאשר הגשת כתב אישום נגד הנשיא לשעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, ארכיון
צילום: צילום: גטי אימג'ס

התביעה בניו יורק זימנה הלילה (רביעי) חבר מושבעים לדון בהגשת כתב אישום נגד נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, בחשד לעבירות הקשורות לעסקיו הפרטיים.

מקורות המעורים בחקירה אומרים כי החשדות הם שטראמפ שילם דמי שתיקה לנשים שעמן ניהל קשרים אינטימיים, שביצע עבירות הונאה בנוגע לשווי רכושו כדי לקבל הלוואות וכדי לחמוק מתשלום מיסים וכן שלא שילם כדין לעובדיו. חבר המושבעים ילווה את החקירה, וצפוי להתבקש בסיומה לאשר הגשת כתב אישום נגד הנשיא לשעבר.

בפברואר הסתיים משפט ההדחה של טראמפ בסנאט, בו לא הושג הרוב של שני שלישים הדרוש להדחה - כשהמשמעות היא שיוכל להתמודד שוב לנשיאות ארצות הברית ב-2024. התובעים במשפט, נציגי המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים, האשימו את טראמפ בהסתה להמרדה שהובילה למהומות האלימות בקפיטול ב-6 בינואר.

בתום המשפט אמר הנשיא לשעבר על התוצאות: "זה היה שלב נוסף בציד המכשפות הגדול בתולדות ארצנו. התנועה שלנו רק התחילה". שבועיים לאחר מכן ולראשונה מאז סיים את תפקידו כנשיא ועזב את הבית הלבן בינואר, נאם טראמפ בכינוס של התנועה השמרנית באורלנדו שבפלורידה. בנאום תקף הנשיא את ביידן, מתח ביקורת על ההתנהלות מול איראן וגם רמז על כוונתו להתמודד שוב לנשיאות.

הפופולריים