5 ישראלים נהרגו באסון רכבל באיטליה

5 ישראלים נהרגו באסון רכבל באיטליה
משרד החוץ אישר כי ההרוגים הם אב ואם ואחד מילדיהם המתגוררים באיטליה, בנם השני נפצע אנושות. זוג נוסף, סבא וסבתא של האישה, נהרגו גם כן • מחקירה ראשונית עלה כי קרון שהוביל נוסעים לאחד מהרי האלפים צנח מגובה 20 מטר בשל תקלה - 14 נהרגו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקום קריסת הרכבל באיטליה
צילום: צילום: אי.פי

משרד החוץ אישר אמש (ראשון) כי חמישה ישראלים נהרגו בתאונת רכבל בצפון איטליה. שלושה בני משפחה המתגוררים באיטליה, גבר ואישה ואחד מילדיהם, נהרגו, וילד נוסף נפצע אנוש ומנותח בבית חולים. מלבדם נהרגו זוג ישראלים נוסף. הבוקר הותר לפרסום שמם של ההרוגים: עמית בירן וטל פלג-בירן - זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, בנם בן השנתיים תום וברברה ויצחק כהן, סבא וסבתא של טל שהגיעו לביקור.

 

בסך הכול נהרגו באסון 14 בני אדם, כשקרון רכבל שהוביל מטיילים מאגם מאג'ורה בצפון המדינה לעבר הר סמוך, ניתק והתרסק.

המקרה אירע באתר תיירות פופולרי בקרב ישראלים, הרכבל שעולה לפסגת הר מוטרונה, אחד מהרי האלפים, בגובה של כמעט 1,400 מטר. מדובר בנסיעה שאורכת כ-20 דקות. התאונה נגרמה בשל כשל בכבל והקרון צנח מגובה של כ-20 מטרים, במרחק 300 מטר מפסגת ההר. אחרי שהתרסק על הקרקע, הוא הידרדר במורד ההר עד שנעצר במקום שאליו התקשו מאוד צוותי החילוץ להגיע. שר התשתיות האיטלקי, אנריקו ג'ובאניני, הודיע על פתיחת חקירה. על פי דיווחים באיטליה, מסלול הרכבל היה מושבת במשך כשנתיים ונפתח לאחר שחודש לחלוטין ב-2016.

תיעוד נוסף ממקום האסון באיטליה

שגריר איטליה בישראל, ג'אנלואיג'י בנדטי, אמר הערב לכאן חדשות: "אנחנו חסרי מילים ושבורים מהאסון. כל כך מצטערים ומשתתפים בצער העם בישראל על ההרוגים. אנו מתפללים עבורם ועבור משפחותיהם. יהי זכרם ברוך".

מטיילים איטלקים שעלו על אותו רכבל כשעה לפני האסון סיפרו לטלוויזיה האיטלקית כי לא נראו סימנים מוקדמים לאסון שהתרחש מאוחר יותר. "כשעלינו הרכבל לא נתן סימנים מוזרים כלשהם", אמרו. "הכול היה בסדר. היינו המומים כששמענו את החדשות". עדת ראייה נוספת סיפרה: "שמעתי בום מטורף ואז רעש של משהו מתגלגל".

בהכנת הידיעה השתתפו: מואב ורדי, ורד פלמן, בן יניב ואיתמר מרגלית

הפופולריים