שר החוץ הרוסי: היחסים עם ארה"ב – יותר גרוע מבמלחמה הקרה

לברוב: המצב מול ארה"ב יותר גרוע מבמלחמה הקרה
סרגיי לברוב בריאיון לטלוויזיה הרוסית: מוכנים לנרמל את היחסים אך וושינגטון צריכה להפסיק להפעיל את בנות בריתה נגדנו ונגד סין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין, ג'ו ביידן
צילום: צילום: איי-פי

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר היום (רביעי) שהיחסים בין ארצות הברית לרוסיה "במצב גרוע יותר אפילו מבתקופת המלחמה הקרה", בעקבות חוסר הכבוד בין הצדדים. לברוב טען בריאיון לטלוויזיה הרוסית שמוסקווה מוכנה לנרמל את היחסים עם וושינגטון, אך הזהיר שעל ארצות הברית להפסיק לנהוג כ"בעלת ריבונות" שמפעילה את בנות בריתה נגד רוסיה וסין. 

הצהרתו של לברוב מגיעה בתקופה מתוחה בין שתי המדינות. לפני כשבועיים הבית הלבן הכריז על גירוש של עשרה דיפלומטים רוסים, בהם אנשי מודיעין, והטלת עיצומים על עשרות אישים וחברות רוסיות, כתגובה על מעורבות מוסקווה במערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית ועל מתקפת הסייבר נגד תשע סוכנויות ממשל אמריקניות שהתרחשה בדצמבר 2020. 

יום לאחר ההכרזה נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר שארצו לא יכולה להתעלם מהתערבות של מדינה זרה בבחירות לנשיאות ולפטור אותה בלא עונש. לדבריו, "הבהרתי לנשיא פוטין שיכולנו ללכת רחוק יותר, אבל בחרתי להיות מידתי". במשרד החוץ הרוסי הגיבו להכרזה הרשמית על העיצומים האמריקנים ומסרו כי "הצעדים המאיימים של ארצות הברית מעלים באופן מסוכן את הסיכוי לעימות בין מוסקבה לוושינגטון".

הפופולריים