פייזר ביקשה מה-FDA לאשר את החיסון שלה לבני 15-12

פייזר ביקשה מה-FDA לאשר את החיסון לבני 15-12
סוכנות התרופות האירופית תבדוק את חיסון החברה האמריקנית ג'נסון אנד ג'ונסון, לאחר ארבעה מקרים של היווצרות קרישי דם אצל מתחסנים • כמה מדינות רושמות שיאי תחלואה בנגיף הקורונה בימים האחרונים • באוסטרליה משהים את השימוש בחיסון "אסטרהזניקה" והזמינו מנות של "פייזר" • 20% מהאמריקנים חוסנו בשתי מנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסוני פייזר לנגיף קורונה במרכז הרפואי שיבא, 14 בינואר 21
צילום: צילום: גטי אימג'ס

חברת פייזר ביקשה היום (שישי) ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) להרחיב את אישור החירום לחיסון לקורונה של החברה לגילים 15-12. בהודעה של פייזר וביונטק נכתב כי בימים הקרובים תפנה החברה לרגולטורים נוספים בעולם בבקשה לאשר את החיסון שלה לבני 15-12, זאת בהתבסס על נתוני השלב השלישי של הניסוי שלה על ילדים בגילים אלה - שבו נמצא 100% יעילות.

בד בבד, סוכנות התרופות האירופית הודיעה היום על בדיקה של קשרים אפשריים בין היווצרות קרישי דם להתחסנות בחיסון הקורונה של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון, בדומה לחיסון אסטרהזניקה. ההחלטה על המהלך התקבלה לאחר שדווחו ארבעה מקרים של היווצרות קרישי דם, לאחר ההתחסנות. אחד מהמקרים נגמר במוות. כזכור, בעקבות מספר מקרים של היווצרות קרישי דם, הושעתה ההתחסנות בחיסון של חברת אסטרהזניקה במדינות רבות בעולם. 

שר הבריאות הגרמני אמר היום  שידרש סגר ארצי כדי לעצור את גל התחלואה במדינה במהירות האפשרית. במסיבת עיתונאים שקיים עם ראשי מכון רוברט קוך אמר שפאן שיש צורך בסגר, אם כי ציין שגם עוצר לילי עשוי לצמצם את כמות המגעים החברתיים. עוד נאמר שכרגע מאושפזים 4,500 חולים ביחידות השונות לטיפול נמרץ במדינה, ואם תימשך מגמה זו – מערכת הבריאות לא תוכל לעמוד בכך.

בגרמניה דיווח מכון רוברט קוך על כ-25 אלף מאומתים חדשים ביממה החולפת, וכן על 296 מקרי מוות כתוצאה מהנגיף. הממשלה מתכוונת להטיל הגבלות קורונה אחידות וליטול את סמכות 16 המדינות בנדון. ראשי המדינות שמרכיבות את גרמניה הסכימו לחקיקה חדשה שתוצג בשבוע הבא ותאפשר שינוי זה, וכן התמודדות טובה יותר נוכח העלייה בתחלואה. גם בהודו נרשם שיא תחלואה יומי, כשביממה האחרונה אובחנו 131,878 נדבקים בקורונה.

רשויות הבריאות בברזיל דיווחו הלילה על שיא תמותה יומי מקורונה. ביממה החולפת נרשמו במדינה 4,249 מקרי מוות כתוצאה מהנגיף. בתוך כך נרשם גם שיא תחלואה יומי בטורקיה, שם נתגלו קרוב ל-56 אלף נדבקים חדשים. 

באוסטרליה השהתה ניו סאות' וויילס, המדינה המאוכלסת ביותר באוסטרליה, את השימוש בחיסון "אסטרהזניקה". זאת בעקבות המלצות הרשויות מאתמול לפיה מוטב שבני 50 ומטה לא ייקחו את חיסון של החברה. ראש הממשלה מוריסון הודיע הלילה שארצו רכשה עוד 20 מיליון מנות של חיסון "פייזר".

בארצות הברית דווח כי לפחות 20% מהאוכלוסייה התחסנו בשתי מנות של חיסונים נגד קורונה. ממשלת בריטניה תדון בתחילת מאי אם להחזיר תיירות בינלאומית, כשהמודל יבוסס על "שיטת רמזור".

הפופולריים