פייזר: החיסון לקורונה מספק הגנה מפני הנגיף גם לילדים בגילי 16-12 ביעילות של 100%

פייזר: החיסון נגד קורונה יעיל גם לגילי 16-12
החברה תגיש את הבקשה לאישור חירום של הממשל האמריקני בשבועות הקרובים אחרי שממצאיה הראו שהוא יעיל ובטוח גם לבני הנוער • בכירים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות: עם קבלת אישור ה-FDA אפשר יהיה להתחיל לחסן ילדים בגילים אלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פייזר חיסון קורונה, 12.12.20
צילום: -

פייזר ושותפתה ביונטק יבקשו מממנהל התרופות האמריקני (FDA) לאשר את החיסון שלהן גם לילדים בגילי 16-12. מהממצאים של הניסוי שערכה פייזר, החיסון הראה יעילות של קרוב ל-100% בקרב ילדים בגילים אלה בהגנה מפני נגיף קורונה. בפייזר מסרו היום (רביעי) כי הם מקווים להתחיל לחסן ילדים כבר בשנת הלימודים הבאה.

בכירים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות כי לאחר קבלת אישור ה-FDA לחיסון פייזר לילדים בגילי 16-12, וקבלת האישור מוועדת החיסונים של ישראל, אפשר יהיה להתחיל לחסן ילדים בגילים אלה. עוד הוסיפו הגורמים, כי להערכתם לא צפויה בעיה עם אישור החיסון בישראל לאחר קבלת האישור מה-FDA. בישראל חיים כיום כ-600 אלף ילדים בגילי 12-16.

בניסוי השתתפו 2,260 ילדים, כמות הנחשבת סבירה לצורך אינדיקציה. בקבוצת הפלסבו התגלו רק 18 מקרים של הידבקות בקורונה, בעוד שבקבוצת המחוסנים לא היה אף לא מקרה אחד של הידבקות. לכן הצהירו בפייזר על 100% הצלחה. 18 מקרי הדבקה בקרב קבוצת הפלסבו נחשב מספר קטן יחסית. יש להניח שהוא נובע מכך שהמשתתפים בניסוי חיים בסביבה שאין בה שיעור תחלואה אינו גבוה. למרות זאת, בפייזר החליטו להסתפק בזה כדי לקבוע את יעילות החיסון.

לגבי תופעות לוואי בקרב הילדים שקיבלו את החיסון, בפייזר אומרים כי מדובר בתופעות דומות לאלו שהתגלו בקרב צעירים בגילי 25-16, שכללו בעיקר כאבי ראש, וחולשה לפרק זמן לא ארוך.

הצעדים הבאים של פייזר 

לכאורה, מרגע שיש אישור מה-FDA, נותר לקבל את אישור הרשויות בישראל כדי להתחיל בחיסון הילדים. פייזר אמרה שהיא תגיש את החיסון לאישור ה-FDA בתוך כמה שבועות. כלומר – בתוך כחודש חודשיים ניתן יהיה לסיים את הליך האישור לצורך חיסון ילדים בישראל. בד בבד, פייזר ומודרנה ממשיכות בניסוי החיסון בקרב ילדים בגילי 11-5. תוצאותיו צפויות להתקבל בתוך כמה חודשים.

בשבוע שעבר פייזר הודיעה שהיא מתחילה לחסן ילדים בני 12 ומטה בחיסון נגד קורונה. בחברה מקווים שילדים יוכלו להתחסן בו כבר בתחילת 2022. במסגרת הניסוי לחיסון לילדים ישתתפו בני שישה חודשים ויותר. המשתתפים, שמספרם לא ננקב, קיבלו מנת חיסון ראשונה אתמול. בפייזר מכוונים לחסן כ-4,500 בני 12 ומטה במסגרת הניסוי.

הפופולריים