דיווח: איראן תכננה פיגוע בבסיס צבאי על אדמת ארה"ב

דיווח: איראן תכננה פיגוע נגד בסיס צבאי בארה"ב
גורמי מודיעין אמריקנים אומרים שמיירוט התכתבות עולה שבמשמרות המהפכה דנו על ביצוע פיגוע נגד בסיס הצבא האמריקני פורט מקנייר • המודיעין האמריקני חשף איומים להרוג את גנרל האמריקני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פורט מקנייר
צילום: אי-פי

איראן ביצעה איומים לעבר בסיס הצבא האמריקני פורט מקנייר שליד העיר וושינגטון, וגם נגד בכיר בצבא האמריקני. כך אמרו היום (ראשון) שני גורמי מודיעין אמריקנים לסוכנות הידיעות AP. לדבריהם, הסוכנות לביטחון לאומי יירטה תכתובות בחודש ינואר שמראים כיצד משמרות המהפכה האיראנים דנו בתכנון פיגועים נגד הבסיס בסגנון הפיגוע שהיה נגד המשחתת קול בשנת 2000 במפרץ עדן. כמו כן, המודיעין האמריקני חשף איומים להרוג את הגנרל האמריקני ג'וזף מרטין, בכיר בצבא ארצות הברית וגם כוונה לחדור ולבצע מעקב אחר הבסיס.

הדיווח מגיע לאחר שבשבוע שעבר פורסם כי הממשל האמריקני צפוי להטיל סנקציות על איראן בעקבות העדויות שהם ניסו להשפיע על הבחירות ב-2020. דוח המודיעין האמריקני קבע רשמית שאיראן ורוסיה התערבו בבחירות האחרונות לנשיאות בארצות הברית.

בדוח נכתב שהממשל בטהראן ריכז מאמצים למנוע את בחירתו של הנשיא האמריקני לשעבר מכיוון שהגדיר זאת כאיום ביחס לאיראן. המטרה המרכזית הייתה להביא לחוסר אמון במערכת האמריקנית. לפי הדוח ההערכה היא שחמינאי בשיתוף הצבא והמודיעין האיראני ניהלו את הקמפיין.

כמו כן, בחודש שעבר דווח שהועלתה רמת הכוננות של כוחות הצבא האמריקנים המוצבים בעיראק. בנוסף, קבלנים אמריקנים בבסיס חיל האוויר העיראקי בעיר בלאד הוכנסו לכוננות מחשש לתגובה על התקיפה האמריקנית בסוריה.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר כי על איראן לראות את החלטתו לאשר את התקיפה כאזהרה לפיה יהיו תוצאות לתמיכתה במיליציות המאיימות על הכוחות האמריקניים. "אינכם יכולים לפעול מבלי להיענש, תיזהרו", אמר ביידן בתשובה לעיתונאי ששאל מה המסר שהתכוון להעביר בתקיפות שבוצעו.

הפופולריים