משפחת המלוכה מגיבה לריאיון של הארי ומייגן: מתייחסים לטענות על גזענות ברצינות, ונטפל בהם בפרטיות

תגובת בית המלוכה: נטפל בטענות על גזענות
בית המלוכה מגיב רשמית לריאיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי, בו טענו - המשפחה חששה מצבע העור של בנם. "נושאים של גזע נלקחים מאוד ברצינות והמשפחה תתייחס אליהם בפרטיות", מסרו מארמון בקינגהאם, והוסיפו: "תמיד נאהב את הארי, מייגן וארצ'י". יותר מ-49 מיליון בני אדם צפו בריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך הריאיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי, מארס 2021
צילום: צילום: גטי אימג'ס

הריאיון שהיכה גלים: הערב (שלישי) התקבלה תגובה רשמית ראשונה של משפחת המלוכה הבריטית לריאיון שנתנו הנסיך הארי ורעייתו מייגן השבוע ובו טענו שהושמעו חששות מצבע העור של בנם לפני שנולד. בארמון בקינגהאם אמרו כי "העציב את כל המשפחה לגלות עד כמה השנים האחרונות היו מאתגרות להארי ומייגן. הנושאים שהועלו בריאיון, ובמיוחד נושא הגזע, מדאיגים".

"נושאים של גזע נלקחים מאוד ברצינות והמשפחה תתייחס אליהם בפרטיות", נכתב בהודעה. בארמון מסרו כי למרות שחלק מהזכרונות יכולים להשתנות מאדם לאדם, הם יתייחסו לנושא ברצינות בצורה פרטית עם המשפחה, והוסיפו: "תמיד נאהב את הארי מייגן וארצ'י". 

מ"בחילה" ועד "אצילית": התגובות לריאיון של הארי ומייגן

בד בבד, יותר מ-49 מיליון בני אדם צפו בריאיון של הזוג ברשת CBS. בכך הפך הריאיון לאירוע הטלוויזיוני הנצפה ביותר מאז טקס פרסי האוסקר בחודש פברואר בשנה שעברה. 

הדיילי מייל דיווח היום כי בעקבות הריאיון, קיימה המלכה אליזבת' השנייה שיחות חירום בארמון בקינגהאם, בהשתתפות בנה הנסיך צ'ארלס ונכדה הנסיך וויליאם, וסרבה לחתום על תגובת הארמון. על פי הדיווח בעיתון, הארמון משותק מ״מופע האימים״ של הנסיך הארי, בריאיון לאופרה ווינפרי. בעוד הלחץ על הארמון להגיב גובר, גורמים בו מתארים את מצב הרוח כ״אינטנסיבי", "המום" ו"עצוב״.

הפופולריים