נשיא סוריה בשאר אסד ואשתו אסמה נדבקו בקורונה

נשיא סוריה בשאר אסד ואשתו אסמה נדבקו בקורונה
לשכת הנשיאות הסורית דיווחה כי השניים במצב טוב וממשיכים בשגרת יומם מהבידוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בשאר ואסמה אל אסד
צילום: צילום: אי-פי

נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, ואשתו אסמה נדבקו בקורונה. כך מסרה היום (שני) לשכת הנשיאות הסורית. לפי הדיווח, השניים חשו תסמינים קלים ובבדיקה שקיימו התברר כי נדבקו בנגיף. עוד נמסר כי מצבם של השניים טוב ויציב והם ממשיכים בעבודתם מבידודם הביתי שיימשך שבועיים עד שלושה שבועות.

לפני כשבועיים דיווח הבלוג "תיקון עולם" כי ישראל הסכימה לממן במיליוני דולרים רכישה ברוסיה של מיליוני מנות חיסוני ספוטניק לקורונה, כדי שיועברו לסוריה. זאת כחלק מעסקה להשבת הישראלית שחצתה את הגבול לשטח סוריה ונתפסה. בדיווח נאמר כי הוא הפרטים נסמכים על מקור ישראלי המעורה בפרטים.

העיתון "א-שארק אל-אווסט" דיווח אף הוא שהעסקה להשבת הצעירה הישראלית כללה העברת חיסונים לסוריה, נוסף על ביטול עונשה של דרוזית מן הגולן שנדונה לעבודות שירות, ושחרור שני רועי צאן והשבתם לסוריה. כתב העיתון בישראל דיווח כי מקורות קשרו בין התמורה הנוספת והסודית בעסקה, שעל אודותיה פורסם לראשונה בכאן חדשות, לבין חיסונים מפני קורונה, ואמרו כי סוריה זקוקה לחיסונים, בה בשעה שבישראל יש עודף של חיסונים.

מקור סורי רשמי מכחיש את הדיווחים בהודעה שפרסמה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא ואמר כי  מטרת הדיווחים היא "לייפות את הכיבוש הישראלי ולשוות לו ממד הומניטרי שאין לו. פרסום המידע המסולף סביב קיומו של סעיף הנוגע להשגת חיסונים מהכיבוש הישראלי - מטרתו להזיק לסוריה ולעוות את הפן הלאומי וההומניטרי של העסקה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדיווח ואמר לכאן חדשות: "אפילו לא חיסון אחד ישראלי הלך לדבר הזה".

הפופולריים