מ"בחילה" ועד "אצילית": התגובות לריאיון של הארי ומייגן

מ"בחילה" ועד "אצילית": התגובות להארי ומייגן
המלכה אמנם לא צפתה עדיין, אבל התגובות הסוערות בממלכה לא עוצרות • אופרה ווינפרי שיתפה את הצד שלה: "אמרתי לצוות שלי שהשאלה הכי חשובה היא למה הם עזבו?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך הריאיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי, מארס 2021
צילום: צילום: גטי אימג'ס

בריטניה סוערת אחרי הריאיון של מייגן והארי: בעוד מלכת אנגליה אליזבת' טרם צפתה בריאיון שבו האשימו בני הזוג את בית המלוכה בגזענות ותיארו אווירה קשה שבה הרגישו כלואים, השרה לענייני ילדים ויקי פורד אמרה אחרי הצפייה כי "אין כל מקום לגזענות בחברה שלנו".

גם ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הגיב לריאיון ואמר כי מדובר ב"עניין של הארמון". דוברו של ג'ונסון מסר כי ראש הממשלה לא צפה בריאיון, אך "ברור לגמרי שהוא מאמין כי אין מקום לגזענות בחברה. 

המראיינת אופרה ווינפרי הגיעה לתוכנית הבוקר של רשת CBS שבה שודר הריאיון והציגה את הצד שלה, "אמרתי לצוות שלי שהשאלה הכי חשובה היא למה הם עזבו?". בשאלה של המראיין על מדוע הזוג הסכים לראיון, אמרה אופרה כי "כששיקרו לגביך במשך כמה שנים. במשרד שלך ובמשפחה שלך אומרים דברים לא נכונים – ואתה יודע שזה לא נכון". 

פירס מורגן, איש טלוויזיה בריטי בכיר, אמר  בפתח תוכנית הבוקר בהנחייתו כי "אני חש בחילה מהריאיון הזה. אלו היו שעתיים של השלכת רפש על כל מה שהמלכה עבדה כה קשה עבורו, וכל זאת בשעה שהנסיך פיליפ עוד מתאושש בבית החולים". 

"מאוכזב מאבא שלי": הארי ומייגן על הגזענות, ההתנכלות והאדישות מבית המלוכה

בבריטניה דווח כי המלכה אליזבת' לא צפתה בריאיון המדובר הלילה, אך תקבל תדרוך הבוקר מעוזריה על מנת להבין כיצד יש להתמודד עם הטענות נגד משפחת המלוכה הבריטית שנשמעו מצד נכדה ורעייתו. על פיט הדיווחים, ייתכן מאוד שארמון בקינגהאם יפרסם תגובה לטענת מייגן בדבר גזענות.

בתוך כך, מספר נשים שחורות בולטות הביעו תמיכה במייגן אחרי טענותיה על גזענות מצד בני המלוכה ביחס לצבע עורו של בנה ארצ'י. בין הנשים היו הטניסאית סרינה ווילמאס, אשת הדת ברניס קינג וגם המשוררת הצעירה אמנדה גורמן, שזכתה לפרסום עולמי לאחר קריאת קטע שירה ביום השבעתו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. וויליאמס כתבה כי "חברתי האצילית מייגן, מילותיה ממחישות את הכאב וההתאכזרות שהיא עברה".

הכתר נגד "הכתר" | האזינו להסכת עוד יום

הפופולריים