"האופציה הגרעינית של מייגן מרקל": לקראת הריאיון שמסעיר את משפחת המלוכה

"האופציה הגרעינית של מייגן מרקל"
המלכה אליזבת' לא תצפה בריאיון של אופרה ווינפרי עם נכדה הארי ורעייתו מייגן, אותו כינו אנשיה "קרקס". בבית המלוכה מתכוונים להשיב עם חשיפות הנוגעות להתנהגות בני הזוג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך הריאיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי, מארס 2021
צילום: צילום: גטי אימג'ס

לקראת שידור הריאיון הראשון שהעניקו הדוכסים מסאסקס למגישה אופרה ווינפרי, התקשורת הבריטית עוסקת הבוקר (ראשון) בהרחבה בריאיון המתקרב. גורמים בארמון באקינגהאם מתייחסים לריאיון שישודר הלילה כ״האופציה הגרעינית של מייגן״. עוד דווח כי המלכה אינה מתכוונת לצפות בריאיון, אותו כינו אנשיה "קרקס". בממלכה חוששים כי מרקל תספר על הסכסוך שהתגלע בינה לבין רעייתו של גיסה, הנסיך וויליאם - קייט מידלטון, שהוביל למשבר ביחסים בין שני האחים. גורם בארמון באקינגהאם אמר: ״אם היא תבחר לספר בכנות על מערכת היחסים עם הדוכסית מקיימברידג׳, זה יכול להזיק למונרכיה נזק רב".

עוד לפני שידורו הלילה בארצות הברית, אתמול פורסם שתאגיד התקשורת של ווינפרי מכר את הריאיון לרשת CBS בעלות של בין 9-7 מיליון דולר. ב"סאנדיי טיימס" נכתב כי בבית המלוכה הבריטי מתכוונים להשיב עם חשיפות משלהם באשר להתנהגות של בני הזוג, וגם להראות שאינם מתעסקים בקרב יחסי הציבור מול הארי ומייגן, אלא בנושאים גדולים וחשובים שעומדים על הפרק. פרשנים בממלכה טוענים שזהו השבוע הדרמטי ביותר שידע בית המלוכה מאז מותה של הנסיכה דיאנה בקיץ 1997.

ב"סאנדיי אקספרס" נכתב כי המלכה עוסקת רק בחובותיה שנובעים מתפקידה ובדאגה לבן זוגה הנסיך פיליפ, שמאושפז בבית חולים. מקורבים לדוכסית מקיימברידג' אמרו ל"סאנדיי מירור" כי קייט חוששת שתשתרבב לבדיקת האשמות ההתעמרות שמופנית בימים האחרונים כלפי מייגן. קייט אמרה שהייתה עדה ל"התנהגות מאתגרת" מכיוון מרקל. בדיילי מייל, צוטט גורם בארמון שאמר: ״ביום שני תושבי בריטניה יתעסקו בפתיחת בתי הספר, ובמצבו הבריאותי של הדוכס מאדינבורו״.

צפויה לפרסם הערב הודעה: המלכה אליזבת השנייה (צילום: גטי אימג'ס) 

בינואר בשנה שעברה, הודיעו הנסיך ורעייתו על כוונתם "לקחת צעד אחורה" מתפקידיהם כחלק ממשפחת המלוכה הבריטית, לעבוד כדי להיות "עצמאיים כלכלית" ולחלק את זמנם בין הממלכה המאוחדת לארצות הברית וקנדה. הזוג הסביר אז כי "האיזון הגיאוגרפי יאפשר לנו לגדל את בננו ארצ'י עם כבוד למסורת המלכותית לצד מקום להתמקד בפרק הבא". סמוך להודעתם על ההתרחקות מהארמון, היו בתקשורת דיווחים על "יחסים רעילים" בין בני הזוג לבין חברים אחרים לבית המלוכה. ב-31 במארס המהלך שזכה מאז לכינוי "מגזיט" נכנס לתוקפו, עם מעברם הרשמי של הזוג המלכותי ללוס אנג'לס.

מאז, הארי, מייגן ובנם הבכור ארצ'י בן השנה ותשעה חודשים, אינם רשאים להשתמש בתארים המלכותיים. אולם, עזיבתו של הארי את הארמון לא שינתה את מיקומו בסדר הירושה לכתר, בו הוא ניצב שישי במספר (אחרי אביו הנסיך צ'ארלס, אחיו הנסיך וויליאם ושלושת ילדיו - הנסיכים ג'ורג', שארלוט ולואי). בחודש שעבר הודיע הזוג כי הם מצפים לילד שני.

הפופולריים